Oficjalnie. KSW na Stadionie Narodowym. Nadchodzi hitowy pojedynek?

Stało się. Organizacja KSW potwierdziła informację, która od kilku miesięcy przewijała się w mediach. 3 czerwca 2023 roku zorganizuje drugą w historii galę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pierwsze wydarzenie zgromadziło na trybunach 57 766 kibiców.

Organizacja KSW zorganizowała pierwsze wydarzenie na Stadionie Narodowym 27 maja 2017 roku. Było to drugie największe wydarzenie mieszanych sztuk walki w historii. Na karcie walk zobaczyliśmy starcia m.in. Mameda Chalidowa z Borysem Mańkowskim, Pawła "Popka" Mikołajuwa z Robertem Burneiką, czy Mateusza Gamrota z Normanem Parke. Nie zabrakło również największej gwiazdy KSW, czyli Mariusza Pudzianowskiego, który pokonał wtedy przed czasem Tyberiusza Kowalczyka. Po sześciu latach KSW ponownie odwiedzi największy obiekt w Polsce.

Zobacz wideo

KSW powraca na Stadion Narodowy. Gala Colosseum 2 odbędzie się w czerwcu

W piątek, nieco po godzinie 12, organizacja KSW potwierdziła wcześniej krążące w mediach plotki o zorganizowaniu drugiej edycji gali na Stadionie Narodowym. - To się dzieje ponownie! Największe wydarzenie w nowoczesnej historii MMA - napisano na Twitterze. Ruszyła już oficjalna sprzedaż biletów i spora ilość została już kupiona.

Nie zostały jeszcze podane żadne zestawienia tego wydarzenia, natomiast w mediach mówi się o potencjalnych starciach Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką oraz starciu o pas wagi lekkiej, w którym Salahdine Parnasse miałby zmierzyć się z Marianem Ziółkowskim. Organizatorzy poinformowali, że pierwsze pojedynki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Do tej pory tytuł największego wydarzenia pod względem kibiców dzierży zorganizowana w 2002 roku na Stadionie Olimpijskim w Tokio gala Pride Shockwave. Nieoficjalnie mówi się, że tamto wydarzenie zgromadziło na trybunach około 90 tysięcy fanów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA