Mateusz Murański nie żyje. Oto bilans walk gwiazdy Fame MMA i High League

Mateusz Murański nie żyje. Jeden z najpopularniejszych polskich freak fighterów zmarł w wieku 29 lat. Występował głównie na galach Fame MMA i High League. Stoczył dziewięć pojedynków. Oto bilans jego walk.

W środę 8 lutego świat sportów walki obiegła tragiczna informacja. Nie żyje Mateusz Murański. Były zawodnik federacji Fame MMA i High League miał 29 lat. Jak na razie nie jest znana przyczyna jego śmierci. - O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić do ofiary. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała "Super Expressowi" rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

Mateusz Murański nie żyje. Zawodnik Fame MMA miał zaledwie 29 lat. Oto bilans jego walk

Mateusz Murański był gwiazdą freak fightów. Stoczył dziewięć pojedynków, a jego bilans to cztery zwycięstwa i pięć porażek. Po raz pierwszy pojawił się w klatce na Fame MMA 10. Wówczas zadebiutował w starciu z Arkadiuszem Tańculą, z którym występował również na planie serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Pomiędzy aktorami doszło do konfliktu, który rozwiązali w klatce. Ostatecznie triumfował Tańcula. 

Mateusz Murański nie żyjeMateusz Murański nie żyje. Miał 29 lat. Szokujące informacje

Porażka nie zniechęciła Mateusza Murańskiego i już dwa tygodnie później wystąpił na gali FEN 34. Tam odniósł pierwszą wygraną - pokonał Artura Syca. Po raz kolejny pojawił się w klatce 31 lipca 2021 roku. Wówczas stoczył aż dwa pojedynki jednego wieczoru. Co więcej, w obu triumfował. Pokonał wtedy "Warszawskiego Dresika" oraz "Mielonidasa".

Zwycięska passa Mateusza Murańskiego nie trwała zbyt długo. Zawodnik przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na gali Prime Show MMA 1. Do klatki wrócił podczas FAME MMA 14, gdzie odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Alanem Kwiecińskim. Wygrana zmotywowała Mateusza Murańskiego do ponownego starcia z Tańculą. Do rewanżu doszło na gali Fame MMA 15, ale ponownie silniejszy okazał się rywal. Walka zakończyła się przez duszenie zza pleców w 3. rundzie.

Mateusz Murański szybko chciał się odbudować i stoczył kolejne dwa pojedynki. Najpierw wystąpił na gali MMA Attack 4, a jego przeciwnikiem był Vaso Bakocević. Walka zakończyła się porażką Murańskiego. Później pojawił się w klatce podczas High League 5. Tam całkowicie się skompromitował, przegrywając przez zbyt dużą liczbą fauli na Pawle Bombie. To był ostatni raz, kiedy Murańskiego zobaczyliśmy w klatce. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz MurańskiKim był Mateusz Murański? Gwiazda FAME MMA nie żyje

Mateusz Murański nie żyje. Bilans walk 29-latka

  • Arkadiusz Tańcula (przegrana) FAME MMA 10
  • Artur Syc (wygrana) FEN 34
  • Norbert Janicki (wygrana) Elite Fighters
  • Marcin Makowski (wygrana) Elite Fighters
  • Kasjusz Życiński (przegrana) Prime Show MMA – boks
  • Alan Kwieciński (wygrana) FAME MMA 14
  • Arkadiusz Tańcula (przegrana) FAME MMA 15
  • Vaso Bakocević (przegrana) MMA Attack 4 - boks
  • Paweł Bomba (przegrana) High League 5 - kickboxing.
Więcej o: