FAME MMA ogłasza. Będzie hitowa walka. Pięściarz wchodzi do freakfightów. Bilans? 32-0

"Ferrari vs Łaszczyk. Main event podczas FAME MMA 17" - taką informację przekazał w poniedziałek oficjalny profil FAME MMA na Twitterze. Kamil Łaszczyk to kolejny profesjonalny pięściarz, który wchodzi do federacji freakfightowej. W boksie zawodowym nie przegrał ani jednej walki.

Kamil Łaszczyk od dłuższego czasu jest w konflikcie z gwiazdą freakfightów - Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem - o czym jakiś czas temu opowiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Niedawno ten drugi wyzwał niepokonanego pięściarza na pojedynek w MMA. Łaszczyk przyjął wyzwanie i do hitowego starcia dojdzie już podczas nadchodzącej gali FAME MMA w Krakowie.

Zobacz wideo

FAME MMA 17. Będzie hitowa walka. Pięściarz kontra gwiazda freakfightów

Na informację o starciu Łaszczyka z "Ferrarim" kibice czekali już od dłuższego czasu. Oficjalna data walki została potwierdzona tuż po rozpoczęciu nowego roku. "Ferrari vs Łaszczyk. Main event podczas FAME MMA 17" - poinformowali organizatorzy. Gala odbędzie się 3 lutego 2023 roku.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Witamy w piekle! Największy freak w Polsce kontra zawodowy pięściarz z nieskazitelnym rekordem 32-0. Ale, ale… walka odbędzie się na zasadach MMA" - czytamy w komunikacie.

Amadeusz "Ferrari" Roślik jest jednym z najpopularniejszych polskich freakfighterów. Na FAME MMA zadebiutował w październiku 2018 roku i stoczył dotychczas dziesięć walk. W pięciu wygrywał ze swoimi rywalami, a pięciokrotnie schodził z oktagonu pokonany.

Z kolei Łaszczyk to bokser występujący na co dzień w kategorii super piórkowej. 4 marca 2011 Łaszczyk zadebiutował na zawodowym ringu. W drugiej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Amerykanina Emila Brooksa (0-2-0). W zawodowym boksie stoczył 32 walki w karierze i nie przegrał żadnej z nich. Jedenaście zakończył za to nokautem. Sześciokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski i raz wicemistrza Europy. Ostatnią walkę stoczył w sierpniu 2022 roku. Pokonał w nim Argentyńczyka, Kevina Leonela Acevedo przez TKO. Starcie z "Ferrarim" będzie jego debiutem w walkach na zasadach MMA.

Walkę zaplanowano na 3 lutego 2023 roku podczas gali FAME MMA 17 w Krakowie. Z kolei w środę 4 stycznia odbędzie się pierwsza konferencja prasowa przed tym wydarzeniem.

Więcej o: