Szef UFC uderzył w piłkę nożną. Bezlitosna reakcja kibiców na jego słowa

Szef UFC - Dana White - skrytykował piłkę nożną, nazywając ją "najmniej utalentowaną dyscypliną sportu". Słowa Amerykanina spotkały się z dużą krytyką internautów.

- Piłka nożna? Dziwna gra z piłką. Nie znoszę jej. Uważam, że to sport, który wymaga najmniej talentu ze wszystkich dyscyplin świata - powiedział Dana White. Chociaż obecnie cały świat skupia się na piłkarskim mundialu, to szef UFC ma zdecydowanie odmienne zdanie na temat najpopularniejszego sportu na ziemi.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

- Wiecie, jaki jest powód, dla którego już trzyletnie dzieci mogą grać w piłkę nożną? Bo wystarczy trochę się ruszać i umieć kopać. To naprawdę niewiele - stwierdził White. - Powtórzyłbym te słowa w każdym raju na świecie. Nie rozumiem, jak można ekscytować się sportem, w którym przy takiej wielkiej bramce pada niewiele goli. Jak nieutalentowanym trzeba być, żeby strzelić tylko trzy gole przy tak wielkiej bramce? - dodał Amerykanin.

Brazylia czaruje"Będzie dużo tańca". Brazylijczycy kpią z krytyków. Mają w zanadrzu 10 choreografii

Słowa szefa UFC - największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie - spotkały się z dużą krytyką. Dziennikarze i kibice kontrowali White'a w mediach społecznościowych, pisząc, że sporty walki również nie wymagają wielkiego talentu, a opierają się jedynie na pierwotnych instynktach.

Kibice skrytykowali Danę White'a

"Trzyletnie dzieci też mogą biegać, uderzać i kopać. Nie ma tu wielkiej filozofii" - napisał jeden z komentatorów, cytowany przez portal sportbible.com. "No tak, lepiej grać w futbol amerykański, gdzie większość zawodników ma nadwagę i nie uczestniczy w grze" - dodał kolejny.

Maksim BankowNie żyje Maksim Bankow. Rosyjski bobsleista miał zaledwie 24 lata

"Kluby piłkarskie, w przeciwieństwie do White'a, płacą swoim zawodnikom odpowiednie pieniądze" - uderzył trzeci, nawiązując do wypłat w UFC. "Uwielbiam piłkę nożną i MMA, ale opinia White'a była głupia, bo sam nigdy nie spróbował czegoś innego" - to kolejna opinia.

"To trudniejszy i bardziej wymagający sport, niż myślisz. Szczególnie na poziomie międzynarodowym. Chciałbym zobaczyć White'a na boisku piłkarskim. Już widzę 17 goli i 23 asysty w jego debiucie" - podsumował inny internauta.

Więcej o: