"Peruwiański krawat" na KSW. Pierwszy raz w historii. Polak nie miał szans

Albert Odzimkowski przegrał z Henrym Fadipe na gali XTB KSW 76. Zawodnik z Nigerii przeszedł do historii organizacji, ponieważ jest pierwszym, który poddał rywala poprzez zawiązanie peruwiańskiego krawata.

Albert Odzimkowski (12-7) walczył w 2022 roku z Irlandczykiem Tommym Quinnem. Pierwszy pojedynek w marcu na KSW 68 pierwotnie zakończył się wygraną Polaka, ale wynik został zmieniony, bo Odzimkowski zaatakował przeciwnika nielegalnym kolanem. Do rewanżu doszło w maju na KSW 70, gdzie Albert Odzimkowski uderzał i poniewierał rywala na tyle mocno, że po jednym z rzutów złamał mu rękę.

Zobacz wideo Szpilka zdradził część planu na walkę z Wrzoskiem? "Może nie powinienem tego mówić"

Pierwszy peruwiański krawat w KSW. Ofiarą Albert Odzimkowski

Walka Alberta Odzimkowskiego (12-7) z Henrym Fadipe (12-9) od samego początku była bardzo wyrównana. Polak dosyć szybko obalił rywala poprzez zapasy i starał się kontrolować sytuację. Walka w parterze jednak bardzo go wymęczyła, co można było zauważyć po powrocie do stójki. Albert Odzimkowski zdecydował się wejść w nogi rywala na początku drugiej rundy, a Fadipe po odrzuceniu bioder był w stanie zapiąć peruwiański krawat. Odzimkowski nie był w stanie na to zareagować i szybko odklepał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA