Największe nazwisko w historii High League. Co za transfer

Znakomita informacja dla kibiców High League. Damian Janikowski wkracza do świata freak-fightów. Medalista olimpijski wystąpi już na piątej edycji gali. Jego przeciwnikiem będzie Mateusz "Don Diego" Kubiszyn.

Gala High League 5 odbędzie się 10 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi. Wiemy już coraz więcej na temat walk, do których dojdzie tego wieczora. Organizatorzy ujawnili, że do świata freak-fightów wkracza Damian Janikowski. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku zmierzy się z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. 

Zobacz wideo Woda zamiast piwa i ulubione steki. Co Gamrot robił w Disneylandzie?

Damian Janikowski zawalczy na High League. Ciekawe zestawienie

Walka odbędzie się na zasadach MMA. Limit czasowy to trzy rundy po trzy minuty. Będzie to debiut Janikowskiego w freak-fightach. Zawodnikiem MMA jest od 2016 roku. Dotychczas występował jedynie na galach KSW. Pierwszą walkę stoczył w maju 2017 roku na Stadionie Narodowym i co najważniejsze, zakończył ją zwycięstwem. Wówczas zrobił furorę i już po 90 sekundach pokonał przez TKO Julia Gallegosa.

Później stoczył jeszcze 11 pojedynków. Jego bilans to 7 triumfów i 5 porażek - sześć z siedmiu zwycięstw odniósł przed czasem. W karierze mierzył się z prawdziwą czołówką MMA. Jego rywalami byli między innymi utytułowani Michał Materla, Szymon Kołecki, Antoni Chmielewski i weterani najlepszej organizacji MMA na świecie, UFC, Paweł Pawlak i Tom Breese.

Teraz Polak wkracza do świata freak-figtów. Janikowski to zdecydowanie najbardziej utytułowany zawodnik, który zawalczy na gali High League. Pojedynek z Mateuszem Kibiszynem zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem w oktagonie dojdzie do walki zapaśnika z kickbokserem.

Mateusz Kubiszyn to utalentowany zawodnik. W przeszłości znakomicie radził sobie na galach GROMDA - triumfował sześć razy i został mistrzem. Z kolei na High League zadebiutował w trzeciej edycji gali. Wówczas wygrał w starciu z Denisem "Bad Boy'em" Załęckim.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Karta walk High League 5:

  • Agata "Fagata" Fąk vs TBA
  • Alberto Simao vs Paweł "Tybori" Tyburski
  • Damian Janikowski vs Mateusz "Don Diego" Kubiszyn
  • Mateusz "Muran" Murański vs TBA
  • Maciej "Zony" Zoniuk vs TBA
  • Dawid "Crazy" Załęcki vs TBA
Więcej o: