Zjadł arbuza i zmarł. Rosja w szoku. Miał 33 lata

Rosyjski zawodnik MMA Aleksander Pisariew zmarł w wieku 33 lat. O jego śmierci poinformowała agencja TASS. Zdaniem rosyjskich mediów przyczyną śmierci sportowca było zatrucie po zjedzeniu arbuza. Jego żona trafiła do szpitala.

We wtorek rosyjskie media podały smutną informację. Zawodnik MMA Aleksander Pisariew zmarł w wieku 33 lat. Według wstępnych informacji Rosjanin nie cierpiał na żadne przewlekłe problemy zdrowotne. 

Zobacz wideo Szpilka: Szybko zarobione siano i wracam do domu

Aleksander Pisariew nie żyje. Przyczyną śmierci było zatrucie pokarmowe

O śmierci Pisariewa poinformowała agencja TASS i podała także przyczynę zgonu. "Aleksander Pisariew zmarł we śnie, nie miał żadnych przewlekłych problemów zdrowotnych. Według wstępnych informacji śmierć nastąpiła w wyniku zatrucia pokarmowego." - przekazała agencji rodzina sportowca.

Jak informuje portal Starhit.ru, Pisariew razem z żoną zjedli arbuza, po czym oboje skarżyli się na bóle brzucha. Zawodnika nie udało się uratować, a jego partnerka trafiła do szpitala. "Wstępna diagnoza to toksyczne działanie substancji zawartych w produktach spożywczych." - czytamy na stronie. 

Z zawodnikiem pożegnał się klub Tomahawk Kamilov Team, którego był częścią. "Mój brat, mój przyjaciel, mój uczeń! Słowa nie mogą wyrazić rozmiarów tej straty. Aleksander Pisariew był sztandarem przyjaźni i przyzwoitości, a także odważnym Rosjaninem. Będziemy za tobą tęsknić. Spoczywaj w pokoju bracie" - czytamy w oświadczeniu. 

Pisariew brał udział w turniejach organizowanych przez RCC i Fight Nights. Ostatnią walkę stoczył w lutym 2020 roku. Wówczas przegrał z Maksimem Usojanem. W sumie stoczył pięć walk w MMA , z czego wygrał trzy, a dwie pozostałe zakończyły się jego porażką. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pisariew w przeszłości odnosił sukcesy w innych sportach walki. Na koncie ma między innymi mistrzostwo Moskwy w grapplingu. Ponadto jest mistrzem Centralnego Okręgu Federalnego w MMA i finalistą Mistrzostw Europy w MMA.

Więcej o:
Copyright © Agora SA