Prime MMA kontra Fame i High League. Konflikt freakowych federacji

FAME MMA i High League wystosowały wspólne oświadczenie w sprawie rzekomych "nieuczciwych praktyk biznesowych", stosowanych przez PRIME. Na odpowiedź i wytoczenie przeciwnych argumentów nie trzeba było długo czekać.
Zobacz wideo

Współpraca pomiędzy dwoma topowymi organizacjami freakowymi trwała już od dłuższego czasu. Najlepszym na to dowodem była, chociażby wymiana takich zawodników, jak Lil Masti, Marcin Dubiel czy Amadeusz Ferrari. FAME MMA i High League opublikowały teraz wspólne oświadczenie, w którym uderzyły w PRIME.

Oświadczenie FAME MMA i High League

"Szanujemy konkurencję, ale uczciwą. Razem z FAME MMA już niejednokrotnie pokazaliśmy, że w tej branży można współistnieć. Zdrowa konkurencja inspiruje, wzajemnie napędza, co przyczynia się do rozwoju naszych organizacji i podniesienia jakości świadczonych przez nas usług. Wspólnie mówimy NIE nieuczciwym praktykom biznesowym" - czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo organizacje wskazały, że jeżeli którykolwiek z zawodników złamie przepisy kontraktowe High League i przeniesie się do PRIME, wówczas zostanie zawieszony w kontekście występów na FAME. Analogiczny skutek ma nieść za sobą złamanie umów FAME - w takim przypadku zawieszenie dotyczy High League.

 

Odpowiedź Prime

Organizacja Prime szybko odpowiedziała stosownym oświadczeniem. "PRIME nigdy nie stosował nieuczciwych praktyk, a przedstawiony zarzut jest niczym nieuzasadniony i ma za zadanie zdyskredytować PRIME oraz zastraszać zawodników. W ostatnim czasie z przykrością obserwujemy praktyki ww. organizacji w przedmiocie zawierania umów z jak największą ilością zawodników, bez jakiegokolwiek pomysłu na ich zagospodarowanie" - czytamy we wstępie.

 

Najbliższa edycja Prime Show MMA odbędzie się 26 listopada w Szczecinie. Main eventem tego wydarzenia będzie pojedynek Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego z "Popkiem" w formule bokserskiej. Debiut zanotuje z kolei była mistrzyni świata w boksie Ewa Piątkowska, która stoczy walkę z Anną Andrzejewską.

Więcej o: