Niewiarygodny nokaut. Habirora potrzebował zaledwie 9 sekund [WIDEO]

Belgijski zawodnik MMA Patrick Habirora potrzebował zaledwie dziewięciu sekund, aby zakończyć walkę poprzez efektowny nokaut na Czechu Vaclavie Zemli. Do ekspresowego zwycięstwa doszło pod koniec września podczas mistrzostw Europy IMAAF we włoskim Lignano Sabbiadoro.

Do pojedynku Belga z Czechem w wadze półśredniej doszło we wtorek 27 września w pierwszej rundzie Euro IMAAF 2022. Obaj zawodnicy starali się dobrze rozpocząć zmagania w turnieju już podczas pierwszego dnia rywalizacji.

Zobacz wideo Damian Janikowski analizuje walki freaków. "Śmieszna walka, ale dobra"

Jan BłachowiczPiekielnie trudne zadanie Błachowicza. I podwójna nagroda. Ekspert przewiduje

Nokaut po dziewięciu sekundach

Habirora potrzebował zaledwie kilku sekund, aby przytłoczyć swojego przeciwnika serią ciosów. Zemla nie był w stanie na nie odpowiedzieć i po przyjęciu kilku uderzeń upadł na matę. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak zakończyć walkę i przyznać wygraną Belgowi przez efektowne TKO.

Jak się później okazało, wygrana w pierwszej rundzie była początkiem drogi Habirory do finału turnieju. W kolejnych rundach, również po nokautach, wygrywał z Arturo Aedillo z Hiszpanii, Alanem Surmontem z Izraela i Alexem Gillem z Walii. Przegrał dopiero w decydującym starciu z Walijczykiem Ioanem Harrisem.

Dawid OzdobaPolicja zabrała głos ws. śmierci Dawida Ozdoby

Dla Vaclava Zemli był to dopiero trzeci oficjalny pojedynek na poziomie amatorskim. Wygrał póki co tylko raz - z Andreasem Dikiem podczas gali Gladiator Championship Fighting - GCF 65: Back in The Cage na początku września tego roku. W debiucie, w mistrzostwach świata IMMAF w 2021 roku przegrał z Anglikiem Teddym Stringerem.

Więcej o: