W Polsce pojawi się nowy kanał sportowy

Na polskim rynku telewizyjnym pojawi się nowy kanał dotyczący sportów walki - Fight+ HD - informują Wirtualne Media. Ma być to konkurencja dla obecnych już na rynku kanałów Polsat Sport Fight, FightKlub i FightBox.

Stacja ma w planach nawet 150 godzin materiału "live" w miesiącu, planuje też miesięcznie transmisję trzech gal. Do tego w ofercie ma się pojawić szereg materiałów poświęconych legendarnym zawodnikom i ich walkom, oraz reportaże i dokumenty. Na żywo kanał ma pokazać 50 wydarzeń w ciągu roku, wliczając wyłączność transmisji najbardziej prestiżowych zawodów w Europie, w Azji oraz w Stanach.

Zobacz wideo Szpilka o freakach. „Kiedyś byłbym tam największą gwiazdą. Ale wyrosłem z tego"

Litewski nadawca sportów walki wchodzi na polski rynek

Zajmująca się dystrybucją kanałów Pasjatv informuje, iż litewski nadawca, do którego należy Fight+ HD, "posiada na wyłączność prawa i treści z wiodących pod względem frekwencji turniejów w Europie, USA i Azji". Jak informują zaś Wirtualne Media, na razie nowy kanał ma być dostępny w języku angielskim. W przyszłości ma jednak ruszyć polska wersja.

Zgodnie z nazwą, Fight+HD emituje takie sporty jak: boks, MMA, karate, sumo, judo, jujitsu i kickboxing. Na razie oferowany jest drogą internetową, natomiast litewska spółka planuje uruchomić polską wersję, co mogłoby postawić kanał w roli konkurencji względem najpopularniejszych w Polsce - Polsat Sport Fight, FightKlub i FightBox - czytamy w Wirtualnych Mediach.

Pasjatv opisuje kanał jako "nowy, mocny, pełen emocji kanał dla miłośników sportów walki, którzy pragną poczuć smak adrenaliny i akcji". Celem firmy jest dotarcie rynek operatorów telewizji kablowych, IPTV, platformy cyfrowe DTH oraz platformy IPTV.

Więcej o:
Copyright © Agora SA