Błachowicz oddala się od walki o pas. Mistrz mówi wprost: Dla mnie to bez znaczenia

Pomimo wielkich oczekiwań wiele wskazuje na to, że Jan Błachowicz nie stanie się kolejnym pretendentem do walki o mistrzowski pas w kategorii półciężkiej, który obecnie posiada Jiri Prochazka. Czeski zawodnik jest skupiony na innym rywalu.

Jiri Prochazka, obecny mistrz UFC kategorii półciężkiej w rozmowie z Patrykiem Prokulskim z TVP Sport jasno przekazał, że obecnie jest skupiony wyłącznie na rewanżu z Gloverem Teixeirą, którego pokonał 12 czerwca tego roku. 

Złe wieści dla Błachowicza. Polak może nie zostać kolejnym pretendentem do tytułu 

Jiri Prochazka zapytany o to, co Błachowicz musi zrobić, aby zostać kolejnym pretendentem do walki o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej, odpowiedział: 

- Dla mnie to bez znaczenia. Przede mną rewanż z Gloverem. Chcę wygrać i być gotowy na następne wyzwania - przekazał Prochazka. 

Pierwszy pojedynek pomiędzy Jirim Prochazką a Gloverem Teixeirą odbył się 12 czerwca 2022 roku na Singapore Indoor Stadium. Czeski zawodnik pokonał Brazylijczyka przez poddanie (duszenie zza pleców) w piątej rundzie na gali UFC 275 w walce o mistrzowski pas kategorii półciężkiej. 

15 maja 2022 roku, po zwycięstwie nad Aleksandarem Rakiciem wiele wskazywało na to, że Jan Błachowicz w kolejnej walce stanie przed szansą odzyskania pasa kategorii półciężkiej, jednak wypowiedzi Procahzki mogą niepokoić polskiego zawodnika. 

Jeśli organizacja UFC oficjalnie potwierdzi rewanż Prochazki z Teixeirą, prawdopodobnym rywalem Błachowicza w oficjalnym eliminatorze do walki o pas może być Rosjanin Magomed Ankalaev. 

Więcej o: