Mike Tyson o więzieniu: "Najlepsze lata mojego życia. Pieniądze nic nie znaczą"

Mike Tyson był w przeszłości skazany na pobyt w więzieniu za gwałt. Po latach bokser wyznał, że dobrze wspomina tamten czas. - To był najlepszy czas mojego życia - powiedział w podcaście "The Pivot".

Choć Mike Tyson zakończył zawodową karierę blisko dwadzieścia lat temu, to wciąż jest postacią rozpoznawalną medialnie. Amerykanin często w wywiadach ujawnia nieznane fakty ze swojego życia. W jednej z niedawnych rozmów opowiedział szerzej o pobycie w więzieniu w latach 90.

Zobacz wideo "Na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Mike Tyson szczery. "Najlepszy czas"

W 1992 roku Mike Tyson został skazany za gwałt na uczestniczce konkursu piękności dla Afroamerykanek, Desiree Washington. Sąd początkowo przyznał mu dziesięć lat kary oraz grzywnę. Tyson opuścił więzienie za dobre sprawowanie wcześniej, bo już po trzech latach. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jan Błachowicz i Kamaru UsmanJan Błachowicz wyzwał najlepszego zawodnika UFC. Nigeryjski potwór

- Najlepsze trzy lata mojego życia spędziłem w więzieniu - wyznał były pięściarz w podcaście "The Pivot" i dodał: - Chociaż nie miałem swoich milionów, znalazłem spokój. Pieniądze nic nie znaczą, gdy nie żyjesz w pokoju.

Mike Tyson przebywał w więzieniu. "Traktowałem wszystkich równo"

- Byłem po prostu bardzo wdzięczny. Jestem twardzielem, dobrym człowiekiem. Traktowałem wszystkich dobrze - powiedział na temat sposobu, w jaki był traktowany przez współwięźniów. Dodatkowo Tyson opowiedział, co więzienie zmieniło w jego życiu. Były sportowiec nawrócił się na islam, a także trenował, aby podtrzymać swoją formę sportową. Na wolność wyszedł w 1995 roku. 

Giuliano Stroe trenuje od drugiego roku życia"Najsilniejsze dziecko świata" chce rzucić karierę. "Był okradany przez wszystkich"

Pobyt w więzieniu po skazaniu za gwałt nie był jedynym wyrokiem w karierze Mike Tysona. Bokser kilkukrotnie otrzymał od sądu kary między innymi za posiadanie narkotyków, napaści czy też przemoc werbalną. W młodości przebywał z kolei w zakładzie poprawczym.

Więcej o: