Nurmagomiedow podszedł do Gamrota. Polak zdradził, co usłyszał od legendy UFC

Mateusz Gamrot znowu zachwycił na gali UFC. Polak zrobił wrażenie nawet na legendarnym Chabibie Nurmagomiedowie, byłym mistrzu. - Po walce nawet mi pogratulował - przyznał 31-latek.

Ależ jest w gazie Mateusz Gamrot (21-1)! 31-letni Polak odniósł czwartą wygraną z rzędu w UFC. Na gali w Las Vegas w walce wieczoru pokonał Armana Tsarukyana (18-3).  Wcześniej pokonał Scotta Holtzmana, Jeremy'ego Stephensa oraz Diego Ferreirę. Przegrał jedynie - po bardzo wyrównanej walce - w debiucie w amerykańskiej federacji z Guramem Kutateladze.

- Przepraszam za mój angielski, ale jestem zmęczony i dużo emocji kosztowała mnie ta walka. To była twarda i bliska walka. Jestem bardzo szczęśliwy, bo pokazałem, że mam papiery, by być najlepszym na świecie. Wiem, że popełniłem kilka błędów w klatce, ale na pewno będę nad nimi pracował, by być coraz lepszym. Mam pięć walk w UFC i cztery zdobyte bonusy. To coś niesamowitego - powiedział Mateusz Gamrot na konferencji prasowej po walce.

I dodał: - Jestem szczęśliwy, że pokazałem swój talent światu. Teraz wszyscy wiedzą, kim jest Mateusz Gamrot. Nie odczuwałem zbyt ciosów rywala. Ale może to przez adrenalinę i jutro coś poczuję dopiero. Jestem bardzo wdzięczny mojemu klubowi i sparingpartnerom. A co teraz? Chciałbym się zmierzyć z Justinem Gaethje. Mam do niego ogromny szacunek, to jeden z najbrutalniejszych zawodników dywizji lekkiej. Po walce pogratulował mi nawet Chabib Nurmagomiedow. Powiedział, że jestem dobrym zawodnikiem i że na pewno w przyszłości zmierzę się z Islamem Machaczewem. Teraz chcę się zmierzyć z Gathje, a potem z Islamem. Plan jest prosty - oświadczył Gamrot i szeroko się uśmiechnął.

Gaethje (23-4) na początku maja przegrał walkę o pas z Charlesem Oliveirą. Z Brazylijczykiem zawalczy teraz Islam Machaczew.

Nurmagomiedow chwali Gamrota

O świetnym występie Gamrota niech świadczą chociażby brawa, jakie Polakowi bił Chabib Nurmagomiedow, jeden z najlepszych zawodników UFC w historii. "Orzeł z Dagestanu" pochwalił go też na Twitterze.

„Chcę zobaczyć 5 kolejnych rund. Co za świetna walka, wow. Fenomenalny matchmaking, Sean Shelby" - napisał na Twitterze.

UFC Las Vegas. Wyniki:

  • 170 lb: Shavkat Rakhmonov (16-0) pok. Neila Magny’ego (26-9) przez poddanie (gilotyna)
  • 265 lb: Josh Parisian (15-5) pok. Alana Baudota (8-4) przez TKO (GNP)
  • 155 lb: Thiago Moises (16-6) pok. Christosa Giagosa (19-10) przez poddanie (RNC)
  • 135 lb: Umar Nurmagomedov (15-0) pok. Nate’a Manessa (14-2) jednogłośną decyzją (30-25, 30-26, 30-27)
  • 185 lb: Chris Curtis (29-8) pok. Rodlofo Vieirę (8-2) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.