Artur Szpilka zabawnie skomentował swój debiut. "I znowu"

Artur Szpilka odtechnął z ulgą po udanym debiucie w KSW. Były pięściarz w żartobliwy sposób skomentował swój nowy rekord.

Do tej pory wszystkie walki Artura Szpilki zapisywał statystyczny serwis BoxRec.com. Swoją karierę bokserską zakończył na 24 zwycięstwach i pięciu porażkach. W miniony weekend zamienił ring na klatkę i zadebiutował na gali KSW 71, gdzie na zasadach MMA pokonał Siergieja Radczenkę. Ukrainiec odklepał w drugiej rundzie, gdzie Polak okładał go ciosami w parterze. Tym samym Szpilka trafił na statystyczny portal Sherdog.com, który jest odpowiednikiem "BoxReca", tyle że w świecie MMA.

Zobacz wideo Szpilka: Czułem, że mój cios siadł na głowę. Radczenko zrobił takie oczy

"I znowu niepokonany" - żartobliwie skomentował 33-latek.

Co dalej z przygodą Szpilki w KSW?

- Jesteśmy realistami, Artur nie będzie walczył o tytuły mistrzowskie - mówił przed galą Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW. Na razie trudno spodziewać się, by Szpilka w krótkim okresie zdążył nadrobić zaległości parterowe i zapaśnicze, by rywalizować z najmocniejszymi zawodnikami wagi ciężkiej.

Ale co ważniejsze: Szpilka odzyskał twarz po kilku bolesnych porażkach w ostatnich latach (m.in. z Adamem Kownackim, Dereckiem Chisorą i Łukaszem Różańskim). Dla KSW nie musi bić się o pas, bo i tak ma dużą wartość marketingową, dzięki której obie strony mogą dobrze zarabiać. 

Szpilkę czekają teraz prawdopodobnie różne tzw. super fighty, czyli walki niezwiązane z rankingami KSW. Wielu kibiców chętnie zobaczyłoby jego starcie z Mariuszem Pudzianowskim, bo niedawno między nimi zawrzało. I choć zdecydowanym faworytem byłby "Pudzilla", który zadebiutował w klatce 13 lat temu, to ta walka wygeneruje tak gigantyczne zainteresowanie, że szefowie KSW być może przymkną oko na niemal oczywisty werdykt.

- Niech szefowie wybiorą mi rywala. Nauczyłem się, że warto czasami zachować pokorę - uśmiechnął się Szpilka, tuż po ogłoszonym werdykcie w sobotniej walce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.