Najman zobaczył walkę Szpilki w KSW. Błyskawiczna reakcja. "Czuję się faworytem"

Artur Szpilka udanie zadebiutował w formule MMA. 33-latek podczas gali KSW 71 pokonał w drugiej rundzie Ukraińca Siergieja Radczenkę. Teraz chęć walki ze Szpilką wyraził Marcin Najman, który skomentował jego debiut w mieszanych sztukach walki.

Pod koniec maja ubiegłego roku Artur Szpilka stoczył swoją ostatnią walkę bokserską, przegrywając już w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że 33-latek nie wróci do ringu. Jego wybór padł na MMA, w którym zadebiutował podczas sobotniej gali KSW 71.

Zobacz wideo Szpilka: Czułem, że mój cios siadł na głowę. Radczenko zrobił takie oczy

Szpilka ponownie pokonał Radczenkę

W pierwszym pojedynku w mieszanych sztukach walki Szpilka zmierzył się z Ukraińcem Siergieja Radczenkę. Był to swego rodzaju rewanż za walkę bokserską z marca 2020 roku. Wówczas lepszy okazał się Polak, ale werdykt wywołał mnóstwo kontrowersji. Wielu bowiem uważało, że urodzony w Wieliczce bokser nie zasłużył na wygraną.

W oktagonie przewaga Szpilki były niezaprzeczalna. Od początku walki był aktywniejszy i zaprezentował kilka solidnych kopnięć. Dobrze radził sobie również w parterze, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo. W drugiej rundzie sędzia przerwał pojedynek, bowiem Ukrainiec nie był w stanie dłużej bronić się przed atakami Polaka.

Najman chce walczyć ze Szpilką

Po zakończeniu walki na komentarz zdecydował się Marcin Najman, który jednocześnie wyraził chęć zmierzenia się ze Szpilką. - To, że walka Szpilka vs Radczenko pójdzie do parteru było dla mnie oczywiste. Mówiłem o tym w wywiadzie dla Ringpolska. Gratuluję Arturowi wygranej i zgłaszam gotowość do walki z nim w formule MMA. W tej formule czuję się faworytem - napisał na Twitterze.

Marcin Najman w trakcie swojej kariery stoczył 11 pojedynków w formule MMA. W debiucie w 2009 roku przegrał w pierwszej rundzie z Mariuszem Pudzianowskim. Dwa ostatnie pojedynki wygrał - podczas MMA-VIP 3 w październiku 2021 roku z Ryszardem Dąbrowskim i podczas MMA-VIP 4 w marcu 2022 roku z Mirosławem Dąbrowskim.

Więcej o: