Marcin Różalski przegrywa przez nokaut w historycznej walce na gali KSW 71

Antoni Partum
Takiej walki w KSW jeszcze nie było. 43-letni Marcin Różalski przegrał w drugiej rundzie z 36-letnim Erolem "Łamaczem kości" Zimmermanem na zasadach K1.

KSW zrobiło ukłon dla obu zawodników i po raz pierwszy w historii na ich gali pojawiło się starcie na zasadach kickboxingu, z którego wywodzą się obaj zawodnicy. Marcin Różalski po raz ostatni na zasadach MMA bił się w 2017 roku, gdy na Stadionie Narodowym w 16 sekund ubił Fernando Rodriguesa Jr. i zdobył pas KSW. Później jednak pokłócił się z Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim, co skutkowało odejściem z KSW. Ale to nie znaczy, że później się nie bił. Na gali DSF - na zasadach K1 - pobił Petera Grahama, a w 2022 r. poległ z weteranem UFC Joshem Barnettem w boksie na gołe pięści. A co się działo w sobotę na gali KSW 71?

Mike Tyson w stroju pszczoły.Mike Tyson w stroju pszczoły. Nagranie Kimmela hitem internetu

"Rdzę" Polaka niestety było widać w klatce, ale akurat walka zaczęła się od dość nieoczywistej sytuacji. Nie minęła nawet minuta a Erol "Łamacz kości" Zimmerman padł na matę. Liczenia jednak nie było, bo sędzia uznał, że Holender po prostu się poślizgnął. Chwilę później padł Różalski, który potrzebował ośmiu sekund, aby wstać. Pod koniec pierwszej rundy Zimmermann potężnym kopnięciem na udo Polaka znowu posłał go na deski. Rożalski jednak przetrwał do drugiej rundy. 

Zobacz wideo Gortat znowu na parkiecie. Gwiazdy zagrały w szczytnym celu

Ale w kolejnym starciu znowu dwa razy padł na deski, ostatnim razem po tym jak Holender popisał się bombą z prawej ręki na ucho Polaka. Sędzia Tomasz Bronder nie miał wyboru i musiał zakończyć walkę, bo czwarty nokdaun - według przepisów - automatycznie przerywał pojedynek.

Jednak porażka z siedem lat młodszym Holendrem to żaden powód do wstydu. W końcu Zimmerman to prawdziwy weteran K-1, debiutował w ringu w 2001 roku i w przeszłości toczył walki z największymi legendami, jak m.in. Badr Hari czy Jerome LeBanner. Ale od 2016 walczył tylko raz, gdy półtora roku temu uległ w starciu z Rade Opaciciem. Jego umiejętności na Różalskiego jednak starczyły.

Różalski i tak może się czuć wygrany, że w ogóle... wrócił do sportu zawodowego. - Borykałem się z różnymi problemami zdrowotnymi i musiałem dużo rzeczy naprawić. Problemy zdrowotne rzuciły mnie na kolana i ryłem jak świnia w ziemi, bo popsuło się wszystko, co mogło się popsuć. Wpadłem w traumy i paranoje, ale udało mi się z tego wyjść - mówił jeszcze przed walką Różalski.

Kibice chętnie zobaczyliby jego rewanż z Mariuszem Pudzianowskiego, którego poddał w 2016 roku. A co planuje Zimermann? - Chcę walczyć z Izu Ugonohem - rzucił wyzwanie Holender.

SzpilkaWymarzony debiut Artura Szpilki w KSW! Dobił Radczenkę w parterze! [WIDEO]

KSW 71. Wyniki pozostałych walk:

  • 70,3 kg: Daniel Torres (14-5) pok. Borysa Mańkowskiego (22-10-1) jednogłośną decyzją (3 x 29-28)
  • 105 kg: Artur Szpilka (1-0) pok. Siergieja Radczenkę (2-2) przez TKO (poddanie na uderzenia)
  • 70,3 kg: Roman Szymański (16-6) pok. Valeriu Mircea (26-8-1) przez TKO (niezdolność do walki)
  • 61,2 kg: Jakub Wikłacz (13-3-1) pok. Bruno Santosa (10-4) jednogłośną decyzją (2 x 30-26, 30-27)
  • 120,2 kg: Michal Martinek (10-3) pok. Filipa Stawowego (9-3) jednogłośną decyzją (3 x 30-27)
  • 70,3 kg: Donovan Desmae (16-8) pok. Artura Sowińskiego (22-14) przez poddanie (RNC)
  • 93 kg: Marc Doussis (8-1) pok. Przemysława Dzwoniarka (3-2) przez poddanie (gilotyna)
Więcej o: