Weili Zhang po wygranej walce mówiła o Jędrzejczyk. Klasa sama w sobie

- Chciałabym powiedzieć, że Joanna Jędrzejczyk jest prawdziwą wojowniczką. Ona była mistrzynią i teraz mnie namaściła jako swoją następczynię - powiedziała po zakończeniu walki z Polką Weili Zhang. Chinka wyzwała także obecną mistrzynię Carlę Esparzę do starcia o pas kategorii słomkowej.

Joanna Jędrzejczyk przegrała podczas minionej gali UFC 275 w Singapurze z Weili Zhang i ogłosiła zakończenie kariery. Polka walczyła w organizacji od 2014 roku, będąc w niej również mistrzynią wagi słomkowej.

Zobacz wideo "Nie potrafię niczego poza walką". Szpilka tłumaczy, dlaczego wybrał KSW

Jan Błachowicz i Jiri Prochazka Błachowicz rzucił wyzwanie. Prochazka odpowiada. "Chcę Jana"

Weili Zhang w samych superlatywach wypowiedziała się o Jędrzejczyk. "To wojowniczka"

Po zakończeniu walki Chinka w samych superlatywach wypowiadała się o Joannie Jędrzejczyk: - Chciałabym powiedzieć, że Joanna jest prawdziwą wojowniczką. Ona była mistrzynią i teraz mnie namaściła jako swoją następczynię. Pewnego dnia któraś zawodniczka okaże się lepsza ode mnie i ja także to zrobię - stwierdziła Zhang, wyrywając niemal mikrofon prowadzącemu rozmowę dziennikarzowi. 

- Jestem bardzo szczęśliwa po tej walce. Chciałam wykorzystać wszystkie moje umiejętności, aby pokonać Jędrzejczyk i zrobiłam to. Przed tą walką byłam bardzo spokojna i zrelaksowana. Powiedziałam sobie, że nie walczę z Joanną, tylko ze samą sobą, jeśli "pokonam" samą siebie, to mogę wygrać z każdym - dodała Zhang.

Polka otrzymała słowa gratulacji nie tylko od Chinki, ale także wielu fanów i innych sportowców, a sama bardzo emocjonalnie zareagowała podczas konferencji prasowej: - Jestem w tym biznesie od ponad 19 lat i to była ogromna inwestycja z mojej strony. Teraz przyszedł czas, by w pełni cieszyć się życiem. Od dawna powtarzałam sobie, że odejdę na emeryturę będąc w UFC i tak właśnie się stało - powiedziała ze łzami w oczach.

 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozerwane ucho na Babilon MMA 29 "Ucho rozerwane". Fatalna kontuzja na Babilon MMA 29

Chinka jest teraz liderką rankingu kategorii słomkowej UFC i główną pretendentką do walki o pas mistrzowski. Zhang wyzywała obecną mistrzynię Carlę Esparzę i zaproponowała, aby starcie odbyło się na neutralnym terenie, w Abu Zabi.

Więcej o: