Świat MMA żegna "królową". Jędrzejczyk wyszła do fanów. Burza braw

- Uważam, że w swoim najlepszym okresie była najbardziej ekscytującą zawodniczką na świecie. Dziękuję. MMA jest lepsze dzięki Tobie - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych zawodnik UFC Michael Chandler, tuż po ogłoszeniu zakończenia kariery przez Joannę Jędrzejczyk. Polka otrzymała wiele wiadomości od internautów, a fani pożegnali ją również osobiście.

Joanna Jedrzejczyk przegrała walkę z Weili Zhang podczas gali UFC 275 w Singapurze i ogłosiła po niej zakończenie kariery. Polka walczyła w najbardziej prestiżowej organizacji MMA świata od 2014 roku, a w latach 2015-2017 była mistrzynią w kategorii słomkowej. 

Zobacz wideo "Nie potrafię niczego poza walką". Szpilka tłumaczy, dlaczego wybrał KSW

Rozerwane ucho na Babilon MMA 29 "Ucho rozerwane". Fatalna kontuzja na Babilon MMA 29

Joanna Jędrzejczyk ogłosiła zakończenie kariery. "MMA jest lepsze dzięki Tobie" 

Decyzja Polski zszokowała świat MMA i w internecie pojawiło się bardzo wiele postów dotyczących Polki. Pisali je nie tylko kibice, ale również eksperci czy inni zawodnicy sportów walki: - Co za kariera Joanny Jędrzejczyk. Była moją ulubioną zawodniczką, od kiedy pojawiła się w UFC. Uważam, że w swoim najlepszym okresie była najbardziej ekscytującą zawodniczką na świecie. Dziękuję. MMA jest lepsze dzięki Tobie - napisał Michael Chandler, zawodnik UFC

- Nawet jeśli przegrywała, to prawie zawsze były wojny. A przecież tak długo nie było na nią mocnych, a jej walki to była jednostronna rzeźnia. Jedyna w swoim rodzaju, dla nas pierwsza i najlepsza - skomentował decyzję Polki związany z Newonce.sport Jakub Kazula. - Aśka, nie musisz nikogo przepraszać. Jesteś wielka, największa! - dodał komentator KSW Dominik Duriat, nawiązując do przeprosin Jędrzejczyk, które padły podczas ogłaszania zakończenia kariery.

- Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę w UFC. Jedna z najlepszych zawodniczek w historii. Naprawdę uwielbiałem relacjonować jej walki. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu zostanie w MMA. Legenda - napisał dziennikarz ESPN Brett Okamoto. - Królowa na zawsze - dodał natomiast zawodnik i komentator MMA Łukasz Jurkowski.

35-latkę pożegnali również kibice, którzy czekali na opuszczających galę zawodników. Polka została przywitana brawami i usłyszała wiele gratulacji od fanów. Jędrzejczyk starała się przybić "piątkę", a także podziękowała za pożegnanie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Britain Boxing Fury Whyte "Największy ładunek śmieci w historii". Tyson Fury może powalczyć o cztery pasy

Polka stoczyła w swojej zawodowej karierze 16 walk, przegrywając zaledwie pięć razy. Jędrzejczyk pięć z nich zakończyła przed czasem: 4 KO, 1 SUB. Jak sama przyznała natomiast podczas konferencji prasowej, nie zamierza całkowicie zostawiać świata MMA i chce zostać menadżerką. 

Więcej o: