Świat MMA żegna "królową". Jędrzejczyk wyszła do fanów. Burza braw

- Uważam, że w swoim najlepszym okresie była najbardziej ekscytującą zawodniczką na świecie. Dziękuję. MMA jest lepsze dzięki Tobie - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych zawodnik UFC Michael Chandler, tuż po ogłoszeniu zakończenia kariery przez Joannę Jędrzejczyk. Polka otrzymała wiele wiadomości od internautów, a fani pożegnali ją również osobiście.

Joanna Jedrzejczyk przegrała walkę z Weili Zhang podczas gali UFC 275 w Singapurze i ogłosiła po niej zakończenie kariery. Polka walczyła w najbardziej prestiżowej organizacji MMA świata od 2014 roku, a w latach 2015-2017 była mistrzynią w kategorii słomkowej. 

Zobacz wideo "Nie potrafię niczego poza walką". Szpilka tłumaczy, dlaczego wybrał KSW

Joanna Jędrzejczyk ogłosiła zakończenie kariery. "MMA jest lepsze dzięki Tobie" 

Decyzja Polski zszokowała świat MMA i w internecie pojawiło się bardzo wiele postów dotyczących Polki. Pisali je nie tylko kibice, ale również eksperci czy inni zawodnicy sportów walki: - Co za kariera Joanny Jędrzejczyk. Była moją ulubioną zawodniczką, od kiedy pojawiła się w UFC. Uważam, że w swoim najlepszym okresie była najbardziej ekscytującą zawodniczką na świecie. Dziękuję. MMA jest lepsze dzięki Tobie - napisał Michael Chandler, zawodnik UFC

- Nawet jeśli przegrywała, to prawie zawsze były wojny. A przecież tak długo nie było na nią mocnych, a jej walki to była jednostronna rzeźnia. Jedyna w swoim rodzaju, dla nas pierwsza i najlepsza - skomentował decyzję Polki związany z Newonce.sport Jakub Kazula. - Aśka, nie musisz nikogo przepraszać. Jesteś wielka, największa! - dodał komentator KSW Dominik Duriat, nawiązując do przeprosin Jędrzejczyk, które padły podczas ogłaszania zakończenia kariery.

- Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę w UFC. Jedna z najlepszych zawodniczek w historii. Naprawdę uwielbiałem relacjonować jej walki. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu zostanie w MMA. Legenda - napisał dziennikarz ESPN Brett Okamoto. - Królowa na zawsze - dodał natomiast zawodnik i komentator MMA Łukasz Jurkowski.

35-latkę pożegnali również kibice, którzy czekali na opuszczających galę zawodników. Polka została przywitana brawami i usłyszała wiele gratulacji od fanów. Jędrzejczyk starała się przybić "piątkę", a także podziękowała za pożegnanie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polka stoczyła w swojej zawodowej karierze 16 walk, przegrywając zaledwie pięć razy. Jędrzejczyk pięć z nich zakończyła przed czasem: 4 KO, 1 SUB. Jak sama przyznała natomiast podczas konferencji prasowej, nie zamierza całkowicie zostawiać świata MMA i chce zostać menadżerką. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.