Gala UFC w Polsce? Jędrzejczyk już wie. Błachowicz zaciera ręce

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku UFC zawita do Polski. Z wypowiedzi m.in. Joanny Jędrzejczyk, Jana Błachowicza i Karoliny Kowalkiewicz wynika, że władze największej federacji MMA na świecie, planują zorganizować kolejną galę w naszym kraju.

Już niedługo w Polsce może odbyć się kolejna wielka sportowa impreza. Pojawia się coraz więcej informacji, że UFC planuje zorganizować galę w naszym kraju. Gwiazdami wydarzenia mieliby być właśnie Polacy, którzy od lat z powodzeniem startują w największej organizacji MMA na świecie. 

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

UFC zamierza zorganizować galę w Polsce? Polskie gwiazdy zdradzają plany giganta MMA

Joanna Jędrzejczyk w rozmowie z portalem Inthecage.pl otwarcie przyznała, że ma wiedzę na temat planów UFC. Podobno jest już nawet wybrana data organizacji gali w Polsce. - Ja wiem, że jest data zabukowana w Polsce i wiem to od pół roku. Dla mnie to jest dziwne, bo już powinno się coś dziać. Oczywiście, UFC mi nie chce powiedzieć, ale ja wiem to ze swoich kontaktów - powiedziała Jędrzejczyk. 

Była mistrzyni świata kategorii słomkowej już 11 czerwca wróci do oktagonu podczas gali UFC 275 w Singapurze. Zmierzy się w długo wyczekiwanym rewanżu z Weili Zhang. Tego samego wieczoru dojdzie do walki pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką. Zwycięzca tego pojedynku zostanie najprawdopodobniej kolejnym rywalem Jana Błachowicza.

"Cieszyński Książe" przyznał, że jego walka o pas kategorii półciężkiej mogłaby się odbyć właśnie podczas gali w Polsce. - Gdyby Prochazka wygrał i by nas zestawili, to innej możliwości nie widzę - walka musiałaby odbyć się w Polsce albo Czechach. Gdyby zorganizowali taką walkę za oceanem, to byłby strzał w kolano. Dla mnie to logiczna całość - powiedział, cytowany przez Polsatsport.pl.

Informacje przekazane przez Joannę Jędrzejczyk i Jana Błachowicza potwierdzają również Karolina Kowalkiewicz oraz jej mąż i trener Łukasz Zaborowski. Wypowiedzi obojga cytuje wspomniany portal. 

- Dostałam pewne informacje i coś wiem. Nic nie mogę powiedzieć. Gdyby w drugiej połowie roku odbyła się gala w Polsce, to bardzo chciałabym na niej zawalczyć - powiedziała Kowalkiewicz. - Z tego co słyszałem, to ta gala się odbędzie. Aktualnie w grze są dwie lokalizacje. Myślę, że jeśli Joanna Jędrzejczyk wygra walkę z Zhang i będzie walczyła o pas, to Stadion Narodowy jest do wzięcia - dodał Zaborowski. 

Entuzjastą zorganizowania gali UFC w Polsce jest także Mateusz Gamrot. Popularny "Gamer" już 25 czerwca zmierzy się w walce wieczoru gali w Las Vegas z Armanem Carukjanem. Z radością wystąpiłby jednak przed własną publicznością. 

- Janek wygrał i idealnie pasuje na walkę w Polsce z Jirim Prochazką. Z Gloverem Teixeirą również. Ostatnio wygrała w bardzo ładnym stylu Karolina Kowalkiewicz. Joanna Jędrzejczyk, jeżeli wygra, to kolejna walka o pas. W przypadku mojej wygranej też otwiera się dużo możliwości. Na pewno UFC miałoby predyspozycje, żeby zapełnić PGE Stadion Narodowy - podsumował. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.