KSW 70. Ugonoh przegrał w I rundzie. "Nie zwalniaj Izu"

Izu Ugonoh (1-2) znowu nie dał rady! 35-latek przegrał rewanż z Markiem Samociukiem (4-2). Czy to oznacza koniec Izu w KSW?

Ponad rok czekał Izu Ugonoh, by zrewanżować się Markowi Samociukowi po sensacyjnej porażce na gali KSW 60. Dlaczego sensacyjnej? Po czterech minutach tamtego pojedynku wydawało się, że Ugonoh zmiecie rywala, ale nie potrafił go skończyć, a zaczynało mu brakować sił. Samociuk cudem przeżył pierwszą rundę. A Izu cudem wyszedł na drugą. Właściwie po to, by przegrać. I przegrał. Teraz było wiadome, że jeśli przegra rewanż, to jego sytuacja stanie się bardzo trudna.

- Czy to walka o jego być albo nie być? Trudno będzie od tego uciec - mówił w czwartkowym programie Sport.pl Fight Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW. I dodał: - Czekaliśmy rok na rewanż i to bardzo ważna walka dla Izu. I co ciekawe: Izu miał łatwo wygrać, a choć przegrał, to dalej jest faworytem. Jestem ciekaw, jak Izu przepracował ten rok i jak rozwiązał problem z płucami. Dowiemy się wiele o Izu.

Mariusz Pudzianowski zakłada się z fanką. Zawody w zrywaniu wiśniPudzianowski założył się z fanką o... rwanie wiśni. "Rzucasz się z siekierą na słońce"

Czego się dowiedzieliśmy?

Nie zdążyliśmy się za wiele dowiedzieć, bo Samociuk od pierwszego gongu zaczął wywierać presję. Szybko obalił rywala, następnie usiadł na rywalu i zaczął go obijać. Przed gongiem sędzia przerwał walkę!

Maciej Kawulski, szef KSW, mówił przed walką, że w przypadku porażki Ugonoha, trudno będzie wyobrazić sobie jego przyszłość w KSW. Samociuk odebrał puchar i krzyknął w kierunku Kawulskiego "Nie zwalniaj Izu".

Dla Samociuka to czwarte zwycięstwo w MMA. Kibice chętnie zobaczyliby teraz jego rewanż z Michałem Kitą, który ostatnio pokonał pierwszego mistrza Wotore.

Więcej o skomplikowanej karierze Izu przeczytacie TU.

Norman ParkeSensacyjny ruch. Norman Parke idzie do "Don Kasjo"

Wyniki KSW 70:

W walce wieczoru Mariusz Pudzianowski pokonał Michała Materlę, nokautując go w pierwszej rundzie potężnym ciosem podbródkowym!

• 120.2 kg: Ricardo Prasel pok. Daniela Omielańczuka przez poddanie (taktarov) w 1. rundzie, 1:38
  • 93 kg: Ivan Erslan pok. Rafała Kijańczuka przez KO w 1. rundzie, 3:31
  • 120.2 kg: Marek Samociuk pok. Izu Ugonoha przez TKO (ciosy w parterze) w 1. rundzie, 3:38
  • 93 kg: Bartosz Leśko pok. Damiana Piwowarczyka przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
  • 83.9 kg: Radosław Paczuski pok. Jasona Wilnisa przez TKO (kontuzja palca, przerwanie lekarskie) w 3. rundzie,
  • 52.2 kg: Anita Bekus pok. Robertę Zocco przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
  • CW 85.5 kg: Albert Odzimkowski pok. Tommy’ego Quinna przez TKO (kontuzja ręki) w 1. rundzie, 2:56
  • CW 74 kg: Francisco Barrio pok. Łukasza Rajewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2. rundzie, 2:52