Pudzianowski wyciągnął rękę do Materli, a ten go zdominował. Aż nim rzuciło [WIDEO]

W sobotę odbędzie się gala KSW 70, a walką wieczoru będzie pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą. "Pudzian" przygotowując się do walki mocno schudł. Tak mocno, że kiedy Materla przybił mu piątkę, to były strongman nie utrzymał równowagi.

Mariusz Pudzianowski już w sobotni wieczór zmierzy się z Michałem Materlą w walce wieczoru podczas gali KSW 70. Pojedynek ten określa się jako starcie legend i zdecydowanie jest to trafiony tytuł. Obaj zawodnicy mają już ogromne doświadczenie w MMA

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Dawid Mirkowski, podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym ŚwiecieDawid Mirkowski poszukiwany w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. "Jeden z największych talentów"

Pudzianowski i Materla stanęli naprzeciwko siebie. W końcu "Pudzian" wyciągnął rękę

Tradycyjnie na dzień przed galą odbyła się ceremonia ważenia. Mariusz Pudzianowski wniósł na wagę 116 kilogramów, czyli dokładnie o 15,5 więcej niż jego rywal. Michał Materla waży bowiem 100,5 kilograma. Choć "Pudzian" zdecydowanie góruje nad swoim rywalem, jeśli chodzi o wagę, to podczas piątkowego spotkania zaskoczył wyglądem. Sylwetka byłego strongmana w ostatnim czasie mocno się zmieniła. Pudzianowski mocno zbił swoją wagę. Chociaż jego forma jest nadal imponująca, to były strongman znacznie schudł. Widać to przede wszystkim porównując jego zdjęcia z teraz i sprzed kilku lat.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Po ważeniu Pudzianowski stanął naprzeciwko Materli. Obaj zawodnicy zmierzyli się wzrokiem, po czym Pudzianowski wyciągnął rękę do rywala, żeby przybić z nim "piątkę". Materla to zrobił, ale uderzył w rękę Pudzianowskiego na tyle mocno, że ten poleciał odrobinę do przodu. Niektórzy kibice uznali to za pokaz dominacji Materli. Inni żartowali, że Materla w zasadzie już przegrał walkę, bo "Pudzian" się zdenerwował i tak tego nie zostawi.

Mariusz Pudzianowski już 23 razy w swojej karierze wychodził do oktagonu. Wygrał 16 razy, z czego 9 przez nokaut. Ostatnio zanotował serię czterech zwycięstw z rzędu. Pokonał kolejno Erko Juna, Nikolę Milanovicia, Łukasza Jurkowskiego i Ousmane "Bombardiera" Dię.

Izu Ugonoh - Marek SamociukMichalczewski widział w Ugonoha MŚ i wypalił: "Oszukał mnie". Ostatnia szansa

Jeszcze większe doświadczenie w klatce ma Michał Materla, jeden z weteranów polskiego MMA. Walka z Pudzianowskim będzie dla niego już 40. w karierze. 37-letni zawodnik wygrał aż 31 pojedynków, a przegrał tylko osiem. 

Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku dowiemy się już niebawem. Gala KSW 70 odbędzie się już w sobotę 28 maja o godzinie 19. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Pełna karta walk gali KSW 70:

Walka wieczoru

  • 120,2 kg: Mariusza Pudzianowskiego (16-7) - Michał Materla (31-8)

Co-main event

  • 120,2 kg: Daniel Omielańczuk (25-12-1) - Ricardo Prasel (12-3)

Karta główna

  • 93 kg: Rafał Kijańczuk (11-4) - Ivan Erslan (11-1)
  • 120,2 kg: Marek Samociuk (3-2) - Izu Ugonoh (1-1)
  • 93 kg: Damian Piwowarczyk (5-0) - Bartosz Leśko (11-2-2)
  • 83,9 kg: Radosław Paczuski (3-0) - Jason Wilnis (2-0)
  • 52,2 kg: Anita Bekus (5-2) - Roberta Zocco (3-3)
  • 83,9 kg: Albert Odzimkowski (12-6) - Tony Quinn (9-5)
  • 74 kg: Łukasz Rajewski (11-7) - Francisco Barrio (9-2)
Więcej o: