Zmienił obywatelstwo z rosyjskiego, by zawalczyć o tytuł. Przegrał z Ukraińcem

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas Mistrzostw Europy w boksie. By móc w nich wystartować, Rosjanin Paweł Fiodorow postanowił zmienić obywatelstwo. W 1/8 finału - jako Serb - zmierzył się z Ukraińcem. I był pewny sukcesu.

W Armenii trwają mistrzostwa Europy w boksie. Z imprezy zostali wykluczeni rosyjscy sportowcy. Ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainę. Okazuje się, że niektórzy znaleźli jednak sposób, aby obejść przepisy i wystartowali w europejskim czempionacie. Jedną z takich osób jest Paweł Fiedorow. 

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Rosyjskie kluby zagrają w europejskich pucharach? Ceferin kluczyRosyjskie kluby zagrają w europejskich pucharach? Ceferin kluczy

25-latek tuż przed zawodami zmienił obywatelstwo na serbskie. I to właśnie w barwach tego kraju pięściarz rozpoczął rywalizację w Erywaniu. Pochodzący z Kochmy Fiedorow w 1/8 turnieju zmierzył się z Ukraińcem Jarosławem Charcyzem. Starcie trwało trzy rundy. Choć Rosjanin z serbskim paszportem podnosił ręce w geście triumfu, sędziowie przyznali zwycięstwo Charcyzowi. Pochodzący z Charkowa 25-latek zameldował się w 1/4 finału.  

To 44. zwycięstwo Ukraińca w karierze

Tuż po ogłoszeniu werdyktu Ukrainiec podziękował w mediach społecznościowych tym, którzy trzymali za niego kciuki. "Wszystkie zwycięstwa są dla naszych silnych ludzi" - napisał. Sportowiec nie czuł złości i po decyzji sędziów podszedł do rywala, dziękując mu za wspólną walkę

 

Rosja. Jewgienija Pluszczenko padł ofiarą wyłudzenia. Olimpijczyk stracił 9,5 mln złPupilek Putina stracił miliony. Został okradziony metodą na "operację specjalną"

Wygrana nad Fiedorowem była dla Charcyza 44. zwycięstwem w amatorskiej karierze. W 1/4 finału kat. do 63 kg, Ukrainiec zmierzy się z Adrianem Thiamem. 

Więcej o: