Mamed Chalidow ma wiadomość do właściciela KSW. "Wysłałeś mnie na emeryturę?"

Mamed Chalidow nie pozostawia złudzeń. 41-latek zamierza dalej się bić. Kiedy były mistrz KSW może wrócić do klatki? - Kwestia zdrowotna będzie tutaj determinował czas, kiedy Mamed może wrócić. Także na spokojnie. To nie jest moment, że już jest blisko, ale pierwsze kroki moi szefowie już wykonują - zdradził Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, w programie "Sport.pl Fight".

Grudzień 2021. Przerażająca cisza ogarnęła gliwicką halę. I choć na KSW 65 było 15 tysięcy kibiców, to nikt nic nie mówił. A jak mówił, to szeptem. "Jezu, on się nie rusza". "Widzieliście jego oczy?". "Czy on w ogóle żyje?" - pod klatką było słychać głównie takie zdania. 41-letni Mamed Chalidow leżał nieprzytomny, a Roberto Soldić z szacunku do rywala nawet nie cieszył się z wygranej. Po pierwszym nokaucie od 2004 roku Mamed ocknął się dopiero po jakiś dziesięciu minutach, ale nie udzielał już wywiadów, tylko pojechał prosto do szpitala na tomografię. 

Marcin Różalski podczas gali GenesisMarcin Różalski po pięciu latach wraca do KSW. "Bardzo długo czekaliśmy"

"Cios Soldicia? Potwornie mocny. To była taka siła, jakby Mameda kopnął koń" - stwierdził doktor Michał Michalik z Centrum Medycznego MML w Warszawie. Doktor nie powiedział tego wprost, ale zasugerował, by Mamed skończył karierę, bo ma także inną pasję - wędkarstwo.

Wygląda jednak na to, że Chalidow chce wrócić do gry. - Czekam aż Kawulski zadzwonisz!!! Czy wysłałeś mnie na emeryturę? - napisał żartobliwie Mamed na Instagramie, sugerując, że czeka na ofertę walki.

 

W czwartek o 16:00 odbędzie się premiera drugiego odcinka programu "Sport.pl Fight". Naszym gościem był Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, który odpowiedział na pytanie o Mameda.

- Akurat Mamed jest teraz na rybach - uśmiechnął się Rysiewski. I dodał: - Powoli się zbieramy do ustalania szczegółów dotyczących jego walki. Ale też nie wiem, na jakim to jest etapie. Kwestia zdrowotna będzie tutaj determinował czas, kiedy Mamed może wrócić. Także na spokojnie. To nie jest moment, że już jest blisko, ale pierwsze kroki moi szefowie już wykonują.

Adam Kownacki po walce z Geraldem Washingtonem. Nowy Jork, 26 stycznia 2019Ponad milion dolarów dla Adama Kownackiego z walkę z Chisorą

Dziennikarze i eksperci zastanawiają się, czy Mamed będzie chciał zrewanżować się Soldiciowi, ale być może KSW wymyśli Czeczenowi inny pojedynek, z nieco łatwiejszym rywalem. Tym bardziej że Chorwat jest kuszony przez UFC i jego przyszłość na polskim podwórku jest niepewna.

Premiera całego odcinka Sport.pl LIVE w czwartek o 16.00 na Sport.pl

Więcej o: