Wielki powrót do KSW starego mistrza. "Bardzo długo czekaliśmy"

44-letni Marcin Różalski wraca do KSW! Były mistrz wagi ciężkiej został zapowiedziany przez Macieja Kawulskiego. - Bardzo długo czekaliśmy na ten powrót - stwierdził szef KSW.

W październiku 2020 roku zadebiutowała federacja boksu na gołe pięści - Genesis, którą powołał Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW. W walce wieczoru premierowej - i jak dotąd jedynej - imprezy Genesis wystąpił Marcin "Różal" Różalski. Były mistrz KSW w wadze ciężkiej zmierzył się ze swoim rówieśnikiem Joshem Barnettem, byłym czempionem UFC. Ale dostał srogie lanie.

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Różalski nie wyszedł do trzeciej rundy, bo lekarz przerwał pojedynek ze względu na poważną kontuzję prawego oka Polaka. - Dziękuję też Barnettowi, który jest lepszym bokserem. Ja jestem ulicznym zawodnikiem. Nie boję się porażek, ale jest mi po prostu przykro. Czy wrócę? Zależy, kiedy będzie następna gala. Problemem jest mój wiek. Mam problem z nogami, niedowład nóg. Mam tylko ręce sprawne. Co będzie dalej? Najpierw muszę oko naprawić - powiedział po gali Różalski, który od tamtej pory nie walczył. Ale właśnie się okazało, że wraca.

Adam Kownacki po walce z Geraldem Washingtonem. Nowy Jork, 26 stycznia 2019Ponad milion dolarów dla Adama Kownackiego z walkę z Chisorą

"Bardzo długo czekaliśmy na ten powrót i debiut, więc teraz czas, aby weteran i debiutant zasłużyli swoimi walkami na każda minutę oczekiwania. Głęboko pod skórą czuję, że tak właśnie będzie, bo to wojownicy a nie celebryci, bo to ludzie, którzy przekładają czyny nad słowa, bo obydwaj wolą pokazać niż nieproszeni opowiedzieć. Wojownik walczy dla publiki, ale nie zastanawia się co o nim myśli i mówi, odbiera za walkę gaże, ale niczego nie sprzedaje, leczy po walce rany, ale nie narzeka na trudne warunki pracy, walczy dla chwały, choć dobrze wie, że i ta w końcu przeminie. Życie podobnie jak walka to pasmo drobnych zwycięstw i porażek przeplatane przerwami na brawa. Pomniki stoją przez lata nietknięte, aby w końcu upaść. Wojownicy muszą wciąż upadać i wstawać, by w końcu stanąć na piedestale zbiorowej wyobraźni na wieki" - napisał na Instagramie Kawulski, publikując zdjęcie z Arturem Szpilką i Różalskim.

 

Szpilka będzie się bił na gali KSW 71, która odbędzie się 18 czerwca w Toruniu. Na razie nie wiadomo, kiedy do klatki wróci 44-latek. Ale być moze również na gali nr 71.

Różalski w klatce stoczył 11 walk, z czego siedem wygrał. W 2017 roku na Stadionie Narodowym błyskawicznie znokautował Fernando Rodriguesa i zdobył pas wagi ciężkiej, który później zwakował.

Przed 2011 roku Różalski odnosił triumfy w kickboxingu. Zdobywał tytułu mistrz świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 w formule K-1.

Marian Ziółkowski, mistrz KSWKSW ogłosiło walkę wieczoru podczas gali KSW 71. Debiut Szpilki

Przestępca kupił mi tira karmy. Biznesmen, dał 20 złotych

- Jestem zmęczony ciągłym namawianiem ludzi do pomocy - mówił kilka lat temu Marcin Różalski, znany ze swej działalności charytatywnej. W wywiadzie dla Sport.pl opowiada o swoich 28 zwierzętach, tym co chciał zrobić pani wyrzucającej kota z samochodu i tirze karmy, którą dał mu życzliwy przestępca.

Więcej o: