KSW ogłosiło walkę wieczoru podczas gali KSW 71. Debiut Szpilki

W walce wieczoru KSW 71 o pas mistrzowski w wadze lekkiej Marian Ziółkowski zawalczy z Sebastianem Rajewskim. Pojedynek odbędzie się 18 czerwca w Arenie w Toruniu. Na tej gali w MMA zadebiutuje Artur Szpilka.

Ziółkowski od kilku miesięcy zachwyca ekspertów i kibiców, którzy obserwują jego poczynania. "Golden Boy" sięgnął po tytuł mistrzowski w grudniu 2020 roku i od tamtej pory zdążył obronić pas w starciach z Maciejem Kazieczką i Borysem Mańkowskim.

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Mateusz GamrotGamrot stracił zęba na treningu przed walką w UFC. "Nie ma miękkiej gry" [WIDEO]

Teraz w starciu o pas z 31-latkiem zmierzy się Sebastian Rajewski. Pochodzący z Płocka zawodnik wygrał osiem z ostatnich dziewięciu pojedynków i serią trzech zwycięstw w okrągłej klatce KSW otworzył sobie drogę do pojedynku mistrzowskiego. Ostatnio 30-latek wypunktował Niklasa Backstroma, a wcześniej w podobnym stylu zostawił w pokonanym polu byłego mistrza KSW, Artura Sowińskiego i Savo Lazicia. 

Na tej samej gali zawalczy Szpilka

Podczas tej gali dojdzie również do wielce wyczekiwanego debiutu w MMA byłego pięściarza, Artura Szpilki. Były pretendent do tytułu Mistrza Świata WBC w wadze ciężkiej zmierzy się z Siergiejem Radczenką, z którym walczył już na ringu bokserskim.

Dawid Załęcki, Denis Załęcki vs. Alan KwiecińskiSzalony pomysł High League. Alan Kwieciński zawalczy z ojcem swojego pogromcy

- Od dawna rozmawiałem z Martinem Lewandowskim [współwłaściciel KSW]. Traktuję MMA jako wyzwanie sportowe. Gdybym szukał tylko show, to bym wyzwał jakiego oszołoma, i tyle. A tak będę walczył z Siergiejem Radczenką, który jest pięściarzem (8-7), ale walczył w MMA już dwa razy (1-1), więc jakieś doświadczenie ma - mówił w rozmowie ze Sport.pl Szpilka, który w boksie pokonał Ukraińca na punkty.

- Przede wszystkim chodziło mi jednak o to, by zmierzyć się z jakimś sportowcem, a nie celebrytą. Ale nie chciałem też na dzień dobry trafić na jakiegoś parterowca, bo to by było bez sensu - odpowiedział pięściarz.

Więcej o: