Było gorąco między Błachowiczem a Rakiciem. Ale w końcu podali sobie ręce [WIDEO]

W końcu do tego doszło! Jan Błachowicz stanął twarzą w twarz z Aleksandarem Rakiciem, z którym w najbliższy weekend zawalczy na gali UFC w Las Vegas. Ani Polak, ani Austriak nie chciał odpuścić nawet o centymetr. Było gorąco!

Niespełna dwa lata temu Jan Błachowicz zdobył pas UFC (wagi półciężkiej) pokonując Dominicka Reyesa. Ale jego największym zwycięstwem w karierze było pokonanie Israela Adesanyi, mistrza wagi średniej, który chciał się spróbować w wyższej dywizji. 

Zobacz wideo Trening Jana Błachowicza. "Ręce zaczynają chodzić na odpowiednich obrotach"

W październiku 2021 r. Błachowicz wrócił do klatki, ale Glover Teixeira gładko go poddał w drugiej rundzie i odebrał mu pas. - Zły dzień w biurze. Każdemu się czasem przydarzy - tłumaczył się Polak, który już w nocy z soboty na niedzielę wraca do klatki.

Polak zmierzy się z 30-letnim Aleksandarem Rakiciem, który przebojem wdał się do czołówki. Obaj stanęli twarzą w twarz na ceremonii ważenia. Żaden nie zamierzał ustąpić. Po kilkunastu sekundach Błachowicz odrobinę się cofnął, ale wzroku nie spuścił. Obaj zmieścili się w limicie kategorii półciężkiej. Jan wniósł na wagę 205,5 funtów (93,2 kg), a jego przeciwnik 205 funtów.

Karta walk UFC

  • 205 lb: Jan Błachowicz (205.5) vs Aleksandar Rakić (205)
  • 205 lb: Ryan Spann (206) vs Ion Cutelaba (205)
  • 135 lb: Louis Smolka (136) vs Davey Grant (135.5)
  • 125 lb: Katlyn Chookagian (125.5) vs Amanda Ribas (125.5)
  • 155 lb: Frank Camacho (155) vs Manuel Torres (155.5)
  • 125 lb: Jake Hadley (125.5) vs Allan Nascimento (125.5)

Tego nikt oficjalnie nie powiedział, ale jeśli Błachowicza wygra, to na 99 procent zawalczy o pas, który będzie należał do zwycięzcy walki Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką. Ale chrapkę na pas ma także Rakić.

A co ma do powiedzenia Błachowicz? - Chcę pokonać Rakicia i w kolejnej walce odzyskać pas. To nie koniec historii Jana Błachowicza. Nadal mamy do zapisania kilka stron. Jeśli nie zostawiam legendarnej polskiej siły w hotelu, niszczę wszystkich. I tym razem o niej nie zapomnę - przekonuje.

Więcej o: