Metamorfoza Pudzianowskiego przed walką z Materlą. "Docinka" mięśni

Mariusz Pudzianowski zaprezentował formę na trzy tygodnie przed galą KSW 70. Na niej zmierzy się z Michałem Materlą, zawodnikiem o 30 kg lżejszym od byłego strongmana. Być może są to jednak nieaktualne dane, bo jak widzimy w mediach społecznościowych, Pudzianowski skutecznie "docina" mięśnie.

- Wagi nie muszę robić. Ważę dzisiaj 120 kg dokładnie, tak w tych granicach się wszystko trzyma - mówił niespełna miesiąc temu Mariusz Pudzianowski (16-7). Władze KSW dokonały dość nietypowego dla nich wyboru. Zestawiono ze sobą zawodników z dwóch sąsiadujących kategorii wagowych - ciężkiej i średniej. Walka odbędzie się 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie. 

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Pudzianowski prezentuje formę. "Miłe spotkanie"

W dniu ogłoszenia walki Pudzianowskiego i Materlę różniło około 30 kilogramów różnicy. Do 28 maja różnica ta może jednak wynieść znacznie mniej. Jak widać na zdjęciach, opublikowanych przez Pudzianowskiego, 45-latek skutecznie "docina" mięśnie. "Miłe spotkanie z kolegą z branży w Klubie Wca. Trochę przeorany po sparingu, ale taki okres i tak musi być" - napisał Pudzianowski.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmianę w wyglądzie Pudzianowskiego dostrzegli obserwujący go kibice. "Pudzilla", "Potwór", "Czas mija, a Pudzian ciągle w formie" - czytamy w komentarzach pod zdjęciem. - Krata musi być - podkreślił sam Pudzianowski w nagraniu opublikowanym tego samego dnia. Oświadczył też, że udało mu się schudnąć dwa kilogramy. "118 kg na karku" - usłyszeliśmy od 45-latka.

Mariusz Pudzianowski jest wysoko w rankingu KSW. Obecnie zajmuje 3. miejsce w kategorii ciężkiej. To wynik ostatnich czterech wygranych z rzędu. Były strongman pokonał Erko Juna, Nikolę Milanovicia, Łukasza Jurkowskiego i senegalskiego "Bombardiera". Antoni Partum, dziennikarz Sport.pl podkreśla jednak, że żaden z nich nie jest dziś pełnoprawnym zawodnikiemMMA.

Michał Materla (31-8) z kolei jest piątym w hierarchii zawodnikiem wagi średniej KSW. Nad nim znajdują się Paweł Pawlak, Scott Askham, Mamed Chalidow i aktualny mistrz tej kategorii Roberto Soldić. 

Charles OliveiraKompromitacja mistrza UFC. Stracił pas jeszcze przed walką

Gala KSW 70: Legend vs. Legend - bo tak ją nazwano - z walką wieczoru "Pudzian" kontra Materla odbędzie się w sobotę 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Jej rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 19:00. Transmisja będzie dostępna tylko i wyłącznie na platformie Viaplay. 

Więcej o: