"Pudzian" poznał rywala. Hitowy pojedynek na KSW 70

Mariusz Pudzianowski (16-7) zawalczy z Michałem Materlą (31-8) w walce wieczoru na gali KSW 70. Wydarzenie odbędzie się 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie - przekazał portal WP Sportowe Fakty. Później informacja została oficjalnie potwierdzona przez samą federację.

Federacja KSW poinformowała w drugiej połowie marca o terminie dwóch kolejnych gal. Pierwsza z nich odbędzie się 23 kwietnia w warszawskim ATM Studio, gdzie główną gwiazdą będzie Sebastian Przybysz, broniący pasa mistrzowskiego w wadze koguciej. Ogłoszono, że na 70. odsłonie gali w walce wieczoru wystąpi Mariusz Pudzianowski. Były strongman po raz ostatni walczył 23 października zeszłego roku na KSW 64, kiedy to pokonał "Bombardiera" w zaledwie 18 sekund pierwszej rundy. Teraz znamy już jego nowego rywala.

Zobacz wideo "Bartnikowi trzeba dać czas. Na pewno ma ciekawe pokolenie"

Media: Michał Materla rywalem Mariusza Pudzianowskiego na KSW 70

Portal WP Sportowe Fakty informuje, że Michał Materla zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim w walce wieczoru na gali KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie. Materla to niekwestionowana legenda MMA w Polsce. Szczecinianin pokonał Jasona Radcliffe'a (17-9) już w pierwszej rundzie na KSW 66 i wrócił po rocznej przerwie w wielkim stylu do KSW. Pierwotnie 37-latek rzucił wyzwanie Roberto Soldiciowi, ale przynajmniej na ten moment taki pojedynek nie dojdzie do skutku.

Mariusz Pudzianowski swojego nowego rywala zapowiadał już w trakcie studia na KSW 68. - Będzie to na pewno dobry rywal. Jak już wszystko będzie zapięte, to będzie naprawdę rzeźnia! Mogę ci obiecać. Nie skończy się to na pierwszej rundzie. Jest to zawodnik naprawdę bardzo dobry. Idziemy do przodu - mówił "Pudzian" w rozmowie z Viaplay. Pudzianowski może pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw - po raz ostatni przegrał w marcu 2019 roku w pojedynku z Szymonem Kołeckim (10-1).

Mariusz Pudzianowski zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu wagi ciężkiej. Przed nim jest tylko Phil De Fries (obecny czempion) oraz Darko Stosić. Materla z kolei znajduje się na czwartym miejscu w rankingu dywizji średniej, tuż za Roberto Soldiciem, Mamedem Chalidowem oraz Scottem Askhamem.

Informacja o hitowym pojedynku została już oficjalnie potwierdzona. Federacja w mediach społecznościowych opublikowała zapowiedź walki.

Więcej o: