Polsat zdecydował: Czimajew wycięty. Zdjęcia z Kadyrowem to przesada

Na gali UFC 273 Chamzat Czimajew zmierzy się z Gilbertem Burnsem. Jednak telewizja Polsat nie pokaże tej walki, w odpowiedzi na skandaliczne zachowanie rosyjskiego sportowca. 27-latek pochwalił się rozmową z czeczeńskim przywódcą, wspierającym działania Władimira Putina.

Od ponad miesiąca trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Za wschodnimi granicami Polski dochodzi do coraz większych aktów terroru, zakrawających nawet o ludobójstwo. Do wojsk Władimira Putina przyłączyli się również czeczeńscy żołnierze. W odpowiedzi na agresję Rosji, wiele organizacji sportowych wyklucza z rywalizacji obywateli kraju agresora. Jednak w taki sposób nie postąpiło UFC, które nadal pozwala walczyć rosyjskim zawodnikom.

Zobacz wideo Na ich walkę czeka cała Polska? "To już prawie było dogadane"

UFC 273. Chamzat Czimajew chwali się rozmową z czeczeńskich przywódcą. Ostra reakcja Polsatu

Na sobotniej gali UFC 273 w oktagonie pojawi się dwóch Rosjan. Pierwszym z nich będzie Petr Yan, który zmierzy się w rewanżu z Aljamainem Sterlingiem. Stawką spotkania jest pas mistrzowski wagi koguciej.

Drugim Rosjaninem - choć występującym pod szwedzką flagą - będzie Chamzat Czimajew. 27-latek zawalczy z byłym pretendentem do pasa wagi półśredniej Gilbertem Burnsem. I to właśnie zachowanie wspomnianego Rosjanina doprowadziło ostatnio do skandalu.

Nie będzie hitowej walki Tybury w UFC. Polak wypada w ostatniej chwiliNie będzie hitowej walki Tybury w UFC. Polak wypada w ostatniej chwili

Kilka dni temu 27-latek udostępnił za pośrednictwem mediów społecznościowych screen rozmowy z Ramzanem Kadyrowem, czeczeńskim przywódcą wspierającym działania militarne Putina. Obaj panowie byli ewidentnie zadowoleni. W ten sposób Czimajew wyraził swój stosunek do inwazji w Ukrainie, popierając atak. Nie trzeba było długo czekać na reakcje środowiska sportowego. 

Jedną z pierwszych decyzji podjął polski nadawca gali UFC 273. Polsat nie pokaże walki 27-latka w telewizji. Jednak nadawca będzie transmitował zmagania drugiego z Rosjan, Petr Yana, który już wcześniej sprzeciwiał się działaniom Władimira Putina.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

UFC 273 bez polskiego akcentu

Niestety w nocy z soboty na niedzielę w oktagonie nie zobaczymy Marcina Tybury. Polak miał zmierzyć się z Jairzinho Rozenstruikiem. Jednak 36-latek wycofał się z gali z powodów zdrowotnych. Mimo nieobecności Tybury, sobotnia noc zapowiada się niezwykle emocjonująco. W walce wieczoru Alexander Volkanovski zmierzy się z Chan Sung Jungiem. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii piórkowej.

ESPN: Joanna Jędrzejczyk wraca do klatki. Wielki rewanż z Weili ZhangESPN: Joanna Jędrzejczyk wraca do klatki. Wielki rewanż z Weili Zhang

Więcej o: