ESPN: Joanna Jędrzejczyk wraca do klatki. Wielki rewanż z Weili Zhang

Joanna Jędrzejczyk wraca do klatki. Jak donosi ESPN, UFC planuje jej rewanż z Weili Zhang na czerwcowej gali w Singapurze.

Joanna Jędrzejczyk to jedna z najsłynniejszych zawodniczek MMA w historii. W latach 2015-17 była mistrzynią UFC w wadze słomkowej, czyli do 52 kg. Polka przegrała jednak aż cztery z sześciu ostatnich walk. Ostatni raz widziana była w klatce ponad dwa lata temu, gdy mierzyła się z Weili Zhang (21-3). I choć przegrała z Chinką na punkty, a jej głowa była cała opuchnięta, to nie brakowało głosów, że werdykt sędziowski mógł pójść w dwie strony. Jędrzejczyk udowodniła, że wciąż jest topową zawodniczką, czego potwierdzeniem był finansowy bonus za walkę wieczoru gali UFC 248. Kibice byli zachwyceni tym starciem. Problem w tym, że dziś forma JJ jest niewiadomą, bo Polka zaraz będzie obchodziła 35. urodziny, a od ponad 24 miesięcy nie walczyła. 

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

Joanna Jędrzejczyk po walce na gali UFC 248Joanna Jędrzejczyk po walce na gali UFC 248 Fot. STEVE MARCUS/AP/twitter.com

Jędrzejczyk wraca do oktagonu

- Nie znam jeszcze nazwiska kolejnej rywalki, ale jest duże prawdopodobieństwo, że to może być Weili Zhang - mówiła w styczniu na łamach Sport.pl. I faktycznie zawodniczka klubu American Top Team zawalczy z Chinką.

- Prawdopodobnie największa walka w historii kobiecego MMA znowu się odbędzie. Walka Zhang Weili z Joanną Jędrzejczyk została ustnie uzgodniona na UFC 275, które odbędzie się 11 czerwca w Singapurze, powiedział ESPN dyrektor ds. biznesowych UFC Hunter Campbell. Kontrakty zostaną wkrótce podpisane - poinformował na Twitterze Marc Raimondi z ESPN.

Urodzona w 1989 roku Chinka stoczyła 24 walki, z czego wygrała 21 starć. Po pokonaniu JJ dwukrotnie przegrała z Rose Namajunas. Z kolei Jędrzejczyk ma na koncie 20 starć, z czego wygrała 16. Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, wielokrotnie podkreślał, że chętnie zobaczyłby JJ w klatce KSW na koniec kariery. Ale najpierw Polka raz jeszcze postara się podbić UFC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.