Kuriozum przed Fame MMA 13. Wyjął kartkę i kazał podpisać. "Przyrzeczenie publiczne"

Gala Fame MMA 13 zbliża się wielkimi krokami, a emocje są coraz większe. Gorąco było na ceremonii ważenia. Piotr "Szeli" Szeliga pojawił się na scenie z dokumentem i długopisem. Chciał zmusić swojego rywala do podpisania specjalnego oświadczenia.

W sobotę odbędzie się kolejna, trzynasta już gala Fame MMA. Poprzednia gala odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w trójmiejskiej Ergo Arenie. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński stoczył dwa pojedynki i wygrał zarówno z Marcinem Wrzoskiem, jak i Michałem "Boxdelem" Baronem. W walce wieczoru Arkadiusz Tańcula wygrał z Jackiem Murańskim w tzw. klatce rzymskiej.

Zobacz wideo Na ich walkę czeka cała Polska? "To już prawie było dogadane"

Teraz kibiców czeka kilka hitowych pojedynków, ale ciekawie może być też w walce Piotra "Szeliego" Szeligi z Gabrielem "Arabem" Al-Sulwim. Jeszcze niedawno obaj byli uznawani za dobrych znajomych, ale ich relacje popsuły się z początkiem 2022 roku. W styczniu "Arab" zaczął wyzywać Szeligę do walki. W końcu zaproponował, że dochód z walki pójdzie na leczenie trenera Szeligi, Rafała Antończaka. Przypomnijmy, że Antończak zasłabł podczas jednej z walk i został przetransportowany do szpitala. Jego stan okazał się ciężki. Teraz przechodzi rehabilitację.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Szeliga znalazł się więc pod ścianą i ostatecznie zgodził się na walkę, chociaż zagrywka "Araba" bardzo mu się nie spodobała. - Jesteś zerem totalnym. Nie masz honoru. Używasz chorego trenera jako karty przetargowej - krzyczał Szeliga podczas wydarzenia "Face 2 Face". Niewiele brakowało, a doszłoby do rękoczynów, ale obaj zawodnicy zostali powstrzymani przez ochronę.

Szeliga nie wierzy "Arabowi". "Jesteś farmazonem"

Na ceremonii ważenia też nie brakowało emocji. "Szeli" pojawił się na niej z długopisem i dokumentem. Jak się okazało, było to oświadczenie, w którym "Arab" miał zobowiązać się do wpłacenia pieniędzy na rzecz Antończaka. Szeliga chciał, żeby Al-Sulwi podpisał papier.

- To przyrzeczenie publiczne. Chcę mieć to na papierze z jego podpisem, bo to, co on mówi to jest jedno, a to, co robi to drugie. Jesteś farmazonem. Albo to podpisujesz, albo... nie wiem. Jak można zaufać twojemu słowu jak jesteś farmazonem? – mówił Szeliga. Al-Sulwi dokumentu nie podpisał i nie dał się też sprowokować. Nie wchodził w żadne utarczki słowne ze swoim rywalem.

Obaj zawodnicy zmierzą się ze sobą już w sobotę. Walka odbędzie się w formule K-1, chociaż "Arab" mocno naciskał, aby zmienić formułę na MMA, bo lepiej czuje się w parterze. Szeliga był jednak nieugięty. Natomiast najlepiej zapowiadającymi się walkami są starcia Normana Parke'a z Pawłem "Popkiem" Mikołajuwem, oraz pojedynek między Adrianem "Polakiem" Polańskim a Amadeuszem "Ferrarim" Roślikiem.

FAME MMA 13. Karta walk

  • Sergiusz "Nitro" Górski vs Paweł "Unboxall" Smektalski
  • Popek vs Norman Parke
  • Amadeusz Ferrari vs Adrian Polak
  • Marta "LinkiMaster" Linkiewicz vs Karolina "Way of blonde" Brzuszczyńska
  • Pasut vs Jakub "Japczan" Piotrowicz
  • Rafał "Takefun" Górniak vs Mariusz Hejter Słoński
  • Piotr "Szeli" Szeliga vs Gabriel "Arab" Al-Sulwi
  • Paweł "Ponczek" Sikora vs Dawid Malczyński
  • Patryk "Patrykos" Domke vs Kuba Post
Więcej o: