Landowski Boxing Night - Mazowsze vs. Zagłębie Miedziowe

W sobotę 26 marca w warszawskiej Hali Gwardii odbędzie się gala boksu olimpijskiego Landowski Boxing Night - Mazowsze vs. Zagłębie Miedziowe.

Już w sobotę 26 marca, o godz. 18.00 startuje gala boksu olimpijskiego Landowski Boxing Night - Mazowsze vs. Zagłębie Miedziowe. Tym razem trener i główny organizator gali Łukasz Landowski postanowił skonfrontować zawodników mazowieckich klubów z pięściarzami z Dolnego Śląska.

Do Warszawy przyjadą zawodnicy klubu MKB Energetyka Lubin, miasta w którym znajduje się główna siedziba potentata górniczo-hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. Na ringu zobaczymy też bokserów z dolnośląskich klubów Bojan Boks Lubań i Imperium Boxing Wałbrzych.

- Dotychczas organizowaliśmy międzynarodowe pojedynki naszych zawodników ze Szwedami, Anglikami czy Grekami. Tym razem pojawiła się okazja na sprawdzenie się z pięściarzami z Zagłębia Miedziowego. Uzyskaliśmy wsparcie z Fundacji KGHM na organizację pojedynku, za co bardzo serdecznie dziękujemy, więc tym razem mazowieccy pięściarze zmierzą się z twardymi rywalami o górniczych korzeniach - mówi Łukasz Landowski odpowiedzialny za organizację gali.

Tradycyjnie dla Landowski Boxing Night gala odbędzie się w kultowej warszawskiej Hali Gwardii. To tam słynna drużyna Feliksa Stamma rozpoczęła z wielkim sukcesem swoją światową przygodę z boksem. Podczas rozgrywanych w 1953 r. Mistrzostwach Europy zdobyła w tym miejscu 9 medali (5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe). I to właśnie wielkie podobizny naszych legendarnych bokserskich mistrzów w odnowionej Hali Gwardii w każdej edycji gali Łukasza Landowskiego towarzyszą młodym adeptom pięściarstwa.

Łącznie zaplanowano 15 pojedynków, w tym 3 walki tzw. koneserów boksu, czyli osób trenujących boks rekreacyjnie. Udział dla kibiców jest bezpłatny, a podczas gali w ringu zobaczymy m.in. Pawła Sulęckiego, młodszego brata Macieja Sulęckiego - znanego boksera zawodowego. Sędziować pojedynki będzie m.in. Paweł Skrzecz, wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata.

Honorowy patronat nad galą Landowski Boxing Night objął prezydent Warszawy.

Sobota, 26 marca, godz. 18.00, Hala Gwardii, Plac Żelaznej Bramy 1, Warszawa. Transmisja online na kanale YouTube bokser.org.