KSW szykuje prawdziwy hit. Starcie mistrzów. "Superfight"

- Ten superfight będzie bardzo super - powidział Martin Lewandowski po ostatniej gali KSW 68. To reakcja władz polskiej federacji MMA na potencjalną walkę Mariana Ziółkowskiego z Salahdine'em Parnasse'em. Doszłoby tym samym do starcia mistrzów KSW z różnych kategorii wagowych.

Salahdine Parnasse został pełnoprawnym mistrzem KSW w wadze piórkowej w grudniu ubiegłego roku. Francuz odebrał pas Danielowi Torresowi na gali KSW 65. Po tej walce musiał udowodnić, że jest godny tytułu, a gdy już tego dokonał, władze federacji chcą zawiesić mu poprzeczkę jeszcze wyżej.

Zobacz wideo Trening Jana Błachowicza. "Ręce zaczynają chodzić na odpowiednich obrotach"

 - Deklarowałem, że jak Salahdine podpisze kontrakt, a przed galą podpisał na kolejne lata i obroni tę walkę, to po tej obronie, [zmierzy się] z Marianem Ziółkowskim. Myślę, że ten superfight będzie bardzo super - powiedział Martin Lewandowski po ostatniej gali KSW 68. Na niej Parnasse obronił tytuł mistrzowski KSW, pokonując przez duszenie Daniela Rutkowskiego.

Dwaj mistrzowie w jednej walce. KSW planuje starcie Ziółkowski - Parnasse

Nie tylko Martin Lewandowski chciałby zobaczyć walkę mistrza KSW w wadze piórkowej z obecnym mistrzem wagi lekkiej. Takie zestawienie podoba się też drugiemu włodarzowi federacji, Maciejowi Kawulskiemu. - Bardzo jestem za tym pojedynkiem. Uważam, że jeśli chodzi o przegląd argumentów u jednego i drugiego, to jest starcie, które ma potencjał na super ciekawą walkę - mówił Kawulski w sobotę. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marian Ziółkowski to dużo bardziej doświadczony zawodnik MMA od Parnasse'a. Jest też o siedem lat starszy od Francuza. Parnasse wbił się jednak w KSW perfekcyjnie. Przegrał tylko jedną walkę z Torresem 30 stycznia 2021 roku, za co zrewanżował się 12 miesięcy później, odbierając mu tytuł mistrzowski. 

Ziółkowski ostatni raz walczył na gali KSW 66. Wtedy pokonał w walce wieczoru Borysa Mańkowskiego. Była to druga obrona tytułu mistrzowskiego. Wcześniej w kwietniu 2021 roku po raz pierwszy obronił pas pokonując Macieja Kazieczko. Ziółkowski tytuł mistrzowski odebrał Romanowi Szymańskiemu. Doszło do tego w grudniu 2020 roku. 

Władze KSW nie zatwierdziły oficjalnej walki, nie wiadomo więc, kiedy mogłoby dojść do starcia Parnasse z Ziółkowskim. Francuz nie ma jednak wątpliwości, chce się zmierzyć z mistrzem wagi lekkiej. - Jestem gotowy na walkę. Zróbmy to! - powiedział po swojej walce Parnasse. Marian Ziółkowski obecny na gali KSW 68 skinął jedynie głową, akceptując wyzwanie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.