Velazquez znalazł mężczyznę, który molestował jego córkę. NBC publikuje nagranie

Cain Velazquez, były mistrz świata UFC, został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Amerykanin strzelał do mężczyzny, który jest podejrzany o molestowanie jego nastoletniej córki. Telewizja NBC opublikowała nagranie z miejsca zdarzenia.

W środę światem sportów walki wstrząsnęła informacja o aresztowaniu Caina Velazqueza. Były mistrz świata UFC został zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Amerykanin miał strzelać do samochodu, w którym znajdowała się trójka osób, w tym Harry Goulart. Mężczyzna jest podejrzany o molestowanie nastoletniej córki zawodnika MMA.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Cain Velazquez wziął sprawy we własne ręce. Strzelał do mężczyzny, który molestował jego córkę

Kilka dni temu Goulart stanął przed sądem, jednak został ostatecznie warunkowo zwolniony z aresztu. Wszystko wskazuje na to, że Cain Velazquez postanowił osobiście wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który miał skrzywdzić jego dziecko. Dlatego też śledził Goularta, a następnie zaatakował go, gdy znajdował się w samochodzie.

Velazquez wystrzelił w kierunku auta kilka pocisków. Jeden z nich trafił znajdującego się w środku ojczyma Harry'ego Goularta. Mężczyzna został raniony w rękę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja szybko zidentyfikowała sprawcę i zatrzymała byłego czempiona UFC. Znaleziono przy nim broń, na którą miał pozwolenie. Amerykanin nie stawiał oporu. 

Prokuratura postawiła 39-latkowi 10 zarzutów. Najważniejsze z nich to usiłowanie zabójstwa i napaść z użyciem broni. Stacja NBC dotarła do nagrania z miejsca zdarzenia. Widać na nim fragment pościgu byłego zawodnika MMA za autem prowadzonym przez Harry'ego Goularta. Na kilkusekundowym nagraniu można dostrzec, że samochód Goularta jest zniszczony. Widoczne są dziury po kulach. Velazquez miał bowiem chwilę wcześniej staranować i ostrzelać auto.

 

W środę odbyło się pierwsze przesłuchanie w sprawie Velazqueza. Utrzymuje on, że jest niewinny. Kolejne przesłuchanie ma odbyć się w poniedziałek. 

Cain Velasquez (14-3) występował w federacji UFC w latach 2008-2019. Był mistrzem świata w wadze ciężkiej w latach 2010-2011. Tytuł stracił w starciu z Juniorem dos Santosem (21-9). Velasquez odzyskał pas mistrzowski pod koniec 2012 roku, a następnie dwukrotnie go obronił. 29-latek ostatni raz walczył dla UFC w lutym 2019 roku. Przegrał wówczas w walce wieczoru z Francisem Ngannou (17-3).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.