Były mistrz UFC aresztowany za próbę zabójstwa pedofila. Molestował jego córkę

Cain Velasquez, były mistrz UFC w wadze ciężkiej, został aresztowany pod zarzutem usiłowania morderstwa. Amerykanin ostrzeliwał samochód, w którym znajdował się mężczyzna mający kontakty seksualne z jego nastoletnią córką.

Gazeta "TMZ" poinformowała, że Cain Velasquez został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Amerykanin brał udział w strzelaninie w stanie Kalifornia. Policja z San Jose wówczas informowała o postrzelonym mężczyźnie, a we wtorek Velasquez został zidentyfikowany przez służby. W samochodzie miały znajdować się dwie osoby, a jedna z nich trafiła do szpitala z ranami niezagrażającymi życiu. 

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk będzie walczyła w KSW? "Trud i poświęcenie mają swoją cenę"

Cain Velasquez został aresztowany Strzelał do mężczyzny, który miał molestować jego córkę

Dziennik "The San Jose Mercury-News" uważa, że jedną z osób znajdujących się w samochodzie był 43-letni Harry Eugene Goularte, który miał molestować jego córkę podczas opieki w przedszkolu. NBC Bay Area dodaje, że Goularte miał mieć kontakt z dziewczynką około 100 razy. Cain Velasquez postanowił zatem samemu wymierzyć sprawiedliwość, ale trafił w jego ojca, który trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Cain Velasquez przebywa w areszcie w więzieniu w hrabstwie Santa Clara i nie może wyjść za kaucją. Zarówno sam sportowiec, jak i jego otoczenie, nie zamierza komentować całej sprawy. Cain Velasquez zostanie przesłuchany przez sąd w środę.

Cain Velasquez (14-3) występował w federacji UFC w latach 2008-2019. Amerykanin miał mistrzowski pas w wadze ciężkiej w latach 2010-2011, ale stracił go w pojedynku z Juniorem dos Santosem (21-9). Velasquez ponownie został mistrzem pod koniec 2012 roku, odbierając pas Brazylijczykowi, a potem dwukrotnie go obronił. Sportowiec po raz ostatni walczył dla UFC w lutym 2019 roku, przegrywając w walce wieczoru z Francisem Ngannou (17-3).

Więcej o: