"Cichy zabójca" z Rosji wykluczony przez Polskę. "Trudna, ale etyczna decyzja"

KSW reaguje na rosyjską inwazję na Ukrainę. Polska federacja zdecydowała anulować walkę Szamila "Cichego Zabójcy" Musajewa, który walczy pod rosyjską flagą.

Już 19 marca odbędzie się gala KSW 68. W walce wieczoru Salahdin Parnasse (16-1-1) będzie bronił pasa kategorii piórkowej przed Danielem Rutkowskim (13-2). Wiele emocji wzbudzała także obecność niepokonanego Szamila Musajewa (14-0-1), który co prawda jeszcze nie znał rywala, ale też miał się pojawić w Radomiu. KSW jednak odwołało jego występ. Dlaczego?

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

"W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, organizacja KSW podjęła trudną, lecz uzasadnioną etycznie decyzję o odwołaniu występu reprezentanta Rosji Shamila Musaeva na zbliżającej się gali KSW 68, 19 marca w Radomiu" - poinformowało KSW.

Musajew formalnie reprezentował Rosję, ale jest pochodzenia awarskiego. Urodził się w Dagestanie, czyli autonomicznej i wieloetnicznej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Do tej pory Musajew w klatce KSW pokonywał m.in. Urosa Jurisicia czy Grzegorza Szulakowskiego, a ostatnio zremisował z Michałem Pietrzakiem.

 

Polacy nie zawalczą na rosyjskich galach MMA

Artur Ostaszewski, promotor z grupy Schocker MMA, poinformował, że jego zawodnicy: Piotr Strus, Daniel Omielańczuk i Łukasz Kopera rozwiązali kontrakt z federacją ACA.

"W zawiązku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o nie braniu udziału w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Absolute Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktu wszystkich Zawodników Reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem" - napisano w uzasadnieniu.

Karta walk gali KSW 68

Walka o pas kategorii piórkowej KSW

65,8 kg: Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 5 Sub) vs Daniel Rutkowski (13-2 1NC, 7 KO, 1 Sub)

  • 120,2 kg: Michał Kita (21-13-1, 13 KO, 5 Sub) vs Ricardo Prasel (11-3, 3 KO, 8 Sub)
  • 83,9 kg: Damian Janikowski (6-4, 4 KO, 1 Sub) vs TBA [nieznany przeciwnik]
  • 65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk (7-1, 1 KO, 2 Sub) vs Michał Domin (4-2, 2 KO, 1 Sub)
  • 83,9 kg: Albert Odzimkowski (11-6, 3 KO, 7 Sub) vs TBA.

De Fries obronił tytuł, a Polak wyzywał Musajewa

W miniony weekend odbyła się gala KSW 67, gdzie w walce wieczoru Phil De Fries rozbił Darko Stosicia i po raz szósty obronił pas mistrzowski. Ciekawszy przebiegł miała jednak walka Adriana Bartosińskiego i Andrzeja Grzebyka. Gdy już wydawało się, że były mistrz FEN znokautuje rywala, to Bartosiński popisał się fenomenalną dźwignią na nogę Grzebyka. Po zwycięstwie zadeklarował, że mógłby zmierzyć się... właśnie z Musajewem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA