Znamy kartę walk gali Fame MMA 13. Hitowa walka byłego zawodnika UFC i KSW

Znamy pełną kartę walk gali FAME MMA 13. Oprócz walk internetowych influencerów nie zabraknie starć o nieco większym zabarwieniu portowym. W Gliwicach zobaczymy m.in. byłego zawodnika UFC i KSW.

Najbliższa gala Fame MMA odbędzie się 26 marca w Gliwicach. W walce wieczoru Sergiusz "The Nitrozyniak" Górski zawalczy z Pawłem "The Unboxallem" Smektalskim. Najciekawiej - ze sportowego punktu widzenia - zapowiada się co-main event, gdzie Paweł "Popek" Mikołajuw zawalczy z Normanem "Storminem" Parke'em, byłym zawodnikiem KSW i UFC. Irlandczyk przegrał w 2020 roku z Mateuszem Gamrotem na gali KSW 53. Od tej pory walczy tylko na galach freakowych. Może pochwalić się wygraną nad "Don Kasjo" na zasadach bokserskich. Później jednak przegrał na punkty z Borysem Mańkowskim. Z kolei "Popek" ostatni raz był widziany w klatce dwa lata temu, gdy pokonał debiutanta - Damiana "Stiflera" Zduńczyka. Wcześniej kontrowersyjny raper przegrał z Tomaszem Oświecińskim i Erko Junem. Co jeszcze nas czeka na gali nr 13?

Zobacz wideo Kawulski o Najmanie: To, co się wydarzyło, to nie jest powód, żeby kogokolwiek palić na stosie

Nie powinno zabraknąć emocji w starciu Amadeusza "Ferrariego" Roślika z Adrianem "Polakiem" Polańskim, którzy mają zamiar zakończyć trylogię. Na gali FAME MMA 7 "Ferrari" został zdyskwalifikowany za potężne kopnięcie w szczękę leżącego na macie "Polaka". Tym samym przegrał drugą walkę z "Polakiem", bo półtora roku wcześniej na gali Fame MMA 4 Polański wygrał z "Ferrarim" niejednogłośną decyzją sędziów. Podczas niedzielnej konferencji prasowej doszło do ostrej awantury pomiędzy dwoma zawodnikami.

FAME MMA 13. Karta walk:

  • Sergiusz "Nitro" Górski vs Paweł "Unboxall" Smektalski
  • Popek vs Norman Parke
  • Amadeusz Ferrari vs Adrian Polak
  • Marta "LinkiMaster" Linkiewicz vs Karolina "Way of blonde" Brzuszczyńska
  • Pasut vs Jakub "Japczan" Piotrowicz
  • Rafał "Takefun" Górniak vs Mariusz Hejter Słoński
  • Piotr "Szeli" Szeliga vs Gabriel "Arab" Al-Sulwi
  • Paweł "Ponczek" Sikora vs Dawid Malczyński
  • Patryk "Patrykos" Domke vs Kuba Post

Skąd się wziął sukces FAME MMA?

Marta Linkiewicz zyskała gigantyczną popularność, kiedy w sieci pochwaliła się, że uprawiała seks z trzema raperami z Rae Sremmurd. Esmeralda Godlewska także chciała trafić na plotkarskie portale – najpierw występując w programie "Ex na plaży", później eksponując biust na Instagramie, a potem śpiewając z siostrą kuriozalną wersję świątecznej kolędy. Mało? Patostreamer Daniel "Magical" Zwierzyński zyskał obserwujących dzięki pijackim transmisjom na Youtube, w czasie których wyzywał i bił matkę i jej konkubenta, i w pijackim szale dewastował mieszkanie. A niedługo potem został skazany za popieranie nożownika, który zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Co łączy wszystkie te postacie? Że walczyły - bądź wciąż walczą - na galach Fame MMA. A określenie patocelebryci pasuje do nich idealnie. Więcej o tym zjawisku przeczytacie TU.

Więcej o: