Prime MMA. Co za początek. Krew lała się strumieniami. "Ależ tam musi dudnić"

- Co za początek gali! - zachwycali się organizatorzy Prime MMA, która zaczęła się naprawdę efektownie. Od zwycięstwa Sergiusz Zająca, który był rozbity, ale sam jeszcze mocniej porozbijał Pawła Całkowskiego, który jak informuje "Super Express" trafił do szpitala.

- Aby odnieść zwycięstwo w klatce, nie cofnie się przed niczym - zapowiadał konferansjer Pawła Całkowskiego, kibica ŁKS-u, który w sobotę do klatki wszedł na swojej ziemi, w Atlas Arenie w Łodzi. W oktagonie czekał już na niego wtedy blisko 10 centymetrów wyższy Sergiusz Zając - zawodnik znany z federacji The War, gdzie Zając bił się na gołe pięści.

Zobacz wideo Tak trenuje Jan Błachowicz

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- To naprawdę będzie pojedynek mocno sportowy - zapowiadał komentator. No i taki był. Trzy rundy po pięć minut. I choć nie potrwał tyle, to był to prawie pełen dystans. No i przede wszystkim walka, którą dobrze się oglądało. Właśnie mocno sportowa, co na takich galach jak Prime MMA wcale nie jest regułą.

Prime MMA debiutuje. "Łooo! Ależ tam musi dudnić w głowie"

Całkowski na profesjonalnej gali debiutował, ale wielkiej tremy po nim widać nie było. Od pierwszej rundy, wspierany przez publiczność, kiedy rozbił nos Zająca. Miał przewagę. Ale w drugiej rundzie role się odwróciły i wpadł w kłopoty. - Ależ potężne łokcie dochodzą do głowy Całkowskiego. Łooo! Ależ tam musi dudnić w głowie - krzyczał komentator, kiedy Zając okładał rywala w parterze.

Całkowskiego uratował gong, ale na przerwę schodził na miękkich nogach. - To właśnie jest prawdziwe MMA. W jednej chwili wszystko się zmienia - zachwycali się komentatorzy przed trzecią rundą, która sportowo była chyba jeszcze lepsza niż dwie poprzednie. A na pewno bardziej krwawa, bo cały zakrwawiony był też Całkowski. W pewnym momencie przestał reagować na ciosy w parterze, dlatego sędzia na 23 sekundy przed końcem rundy przerwał walkę i po chwili ogłosił zwycięstwo Zająca.

Kilkadziesiąt minut po tej walce "Super Express" poinformował, że Całkowski trafił do szpitala.

To była premierowa walka na Prime MMA - nowej federacji freak fightowej w Polsce, której twarzą jest Kasjusz "Don Kasjo" Życiński, znany z Fame MMA. Życiński w sobotę też wszedł do oktagonu, by zawalczyć z Mateuszem "Muranem" Murańskim.

Prime MMA. Wyniki gali:

 • Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak pok. Marka "Kruszwila" Kruszela przez nokaut (ciosy), 1 runda
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Mateusza "Murana" Murańskiego przez jednogłośną decyzję – walka bokserska, 4 rundy
 • Adrian "Medusa" Salamon pok. Dawida Narożnego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Jaś Kapela pok. Ziemowita Piasta Kossakowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Paweł "Pablo Tybori" Tyburski pok. Łukasza Lupę przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda
 • Aleksandra Okrzesik pok. Julię "Queen of the Black" Pelc przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Michał "Sobota" Sobolewski pok. Adriana "Puszbarbera" Salwę przez jednogłośną decyzję - walka bokserska, 3 rundy
 • Alan Kwieciński pok. Jakuba Lasika i Rafała Pazika przez podwójny nokaut: Lasik 1. runda, Pazik 2. runda - walka na zasadach K1
 • Sebastian "Ztrolowany" Nowak pok. Jakuba "Hecmana" Rygiela przez nokaut (ciosy), 2. runda
 • Wioletta Kotelecka pok. Oliwię Sadkowską przez TKO (ciosy), 1. runda
 • Dawid "Ambro" Ambroziak pok. Adriana Ciosa przez TKO (duszenie zza pleców), 1. runda
 • Sergiusz Zając pok. Pawła Całkowskiego przez TKO (ciosy w parterze), 3. runda
Więcej o: