Kolejny Polak w UFC? Mateusz Gamrot wskazał nazwisko

Polscy zawodnicy są cenieni w UFC. Jak wyjawił Mateusz Gamrot, który świetnie sobie radzi w najlepszej federacji MMA na świecie, do elitarnego grona wkrótce może dołączyć mistrz Babilon MMA Piotr Niedzielski

W tym momencie jest spora kolonia polskich zawodników występujących w UFC. Najbardziej znani są Jan Błachowicz oraz Joanna Jędrzejczyk, którzy przez długi czas dzierżyli pasy mistrzowskie. Coraz śmielej w najlepszej federacji MMA na świecie radzi sobie także Mateusz Gamrot, a już wkrótce do elitarnego grona dołączyć może kolejny Polak. 

Zobacz wideo Szpilka chce walczyć w MMA. Promotor: To będzie zabawa a nie sport

Piotr Niedzielski zadebiutuje w UFC? Gamrot: Rozmowy trwają

Chodzi o Piotr Niedzielskiego, który jest mistrzem Babilon MMA w kategorii lekkiej. We wrześniu 2021 roku w walce o pas 31-letni Polak pokonał Ukraińca Iwana Wułczina przez KO w drugiej rundzie. Niedzielski może pochwalić się passą ośmiu zwycięstw z rzędu. Co ciekawe, zawodnik rodem z Poznanie nigdy nie zadebiutował w KSW

Karolina KowalkiewiczNagle rozpętało się piekło. Roztrzęsiona Kowalkiewicz nagrała wideo

Aktualnie Niedzielski przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie trenuje m.in. z Joanną Jędrzejczyk oraz Mateusz Gamrotem w American Top Team. To właśnie wschodząca polska gwiazda UFC zdradziła nieco szczegółów w temacie ewentualnego debiutu kolejnego Polaka w UFC. - Mam nadzieję, że jest już dużo bliżej niż dalej. Rozmowy trwają - powiedział Gamrot w odpowiedzi na jedno z pytań w Q&A. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się debiutu Niedzielskiego. 

Wstrząsający nokaut w UFCWstrząsający nokaut w UFC. Jedno kopnięcie i booom [WIDEO]

Polacy coraz bardziej rozpychają się w UFC. We wrześniu trójka zawodników walczył na jednej gali

Podczas październikowej gali UFC 267 mogliśmy oglądać walki aż trzech Polaków. W karcie wstępnej Michał Oleksiejczuk (16-4-0) wygrał z Shamilem Gamzatowem (14-1-0), natomiast w karcie głównej Marcin Tybura (22-7-0) przegrał po decyzji sędziów z Aleksandrem Wołkowem (33-9-0) w kategorii ciężkiej. Tego samego wieczoru pas mistrzowski stracił Jan Błachowicz (28-9-0), którzy przez poddanie przegrał z Gloverem Teixeirą (33-7-0). Być może już wkrótce będziemy świadkami kolejnej "polskiej" gali UFC.

Więcej o: