Burmistrz Wielunia odwołuje galę Najmana! Ale to tłumaczenie...

Burmistrz Wielunia odwołał galę MMA-VIP, którą promuje "Słowik", były szef mafii pruszkowskiej - informują "Kulisy Powiatu".

Od kilku tygodni media żyją galą MMA-VIP 4, której jednym z organizatorów jest Marcin Najman, pionier polskich freaków. Wielkie kontrowersje wzbudzał fakt, że imprezę promuje Andrzej Z. pseudonim "Słowik", były gangster. Ten pomysł bardzo nie spodobał się Krzysztofowi Stanowskiemu z "Kanału Sportowego", który usiłował zablokować to wydarzenie. I wygląda na to, że dzięki jego medialnym naciskom Najman faktycznie będzie miał problem z organizacją gali. 

Zobacz wideo Kawulski o Najmanie: To, co się wydarzyło, to nie jest powód, żeby kogokolwiek palić na stosie

- Burmistrz Wielunia w końcu, podjął słuszną decyzję - gali MMA VIP-4 w Wieluniu nie będzie! Dziękuję wszystkim, którzy podpisali się pod petycją przeciwko tej imprezie. Ponad tysiąc osób wyraziła swój sprzeciw! Jestem przekonany, że odwołanie tej imprezy, to dobra wiadomość dla Wielunia i jego Mieszkańców - poinformował Sławomir Rajch, redaktor naczelny "Kulisów Powiatu". To regionalny tygodnik powiatów wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego.

Jan Błachowicz Problemy Jana Błachowicza. Jego walka odwołana! "Muszę się naprawić"

Dlaczego Okrasa zrezygnował z organizacji gali?

- Robię to w trosce o swoją rodzinę i dobro miasta. Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - tak PAP cytuje Okrasę. 

Burmistrz Okrasa był powszechnie krytykowany za to, że wydał zezwolenie na organizację imprezy, którą promuje "Słowik", jeden z najbrutalniejszych gangsterów w historii polskiej mafii. To mu jednak nie przeszkadzało. Zmienił decyzję dopiero wtedy, gdy - jak twierdzi - jego rodzinie grozi niebezpieczeństwo. Tym samym zrzucił odpowiedzialność na... krytykujących go ludzi.

A co wcześniej mówił Okrasa? - Mnie nie będzie na tej gali. Ja nie jestem od tego, żeby się cieszyć lub nie cieszyć z tego, że ktoś przyjedzie. Żyjemy w wolnym kraju i ludzie mają prawo jechać, gdzie chcą. Wszystko mi jedno, czy przyjedzie "Słowik" - mówił w rozmowie ze Stanowskim Okrasa.

Najman zrezygnuje ze "Słowika", jeśli Stanowski spełni dwa warunki

Marcin Najman oświadczył, że "Słowik" może przestać być częścią MMA-VIP, jeśli Krzysztof Stanowski spełni dwa warunki.

- Jak tak bardzo chcesz usunąć "Słowika" z projektu MMA-VIP to ja wychodzę ci [Krzysztofowi Stanowskiemu - przyp. red] naprzeciw. Warunki są tylko dwa. Pierwszy, podczas gali MMA-VIP 4 zawalczysz z "Mua Boyem", który cię do walki wyzywał już po ostatnim swoim pojedynku. Drugi warunek jest taki, że dostaniesz od nas gażę 100 tysięcy złotych, ale przekażesz ją na cel charytatywny, na któregoś z chorych dzieciaków - powiedział w nagranym przez siebie filmie.

Więcej o: