Wielki powrót Conora McGregora do UFC? Jasna deklaracja szefa federacji

- Mam nadzieję, że wróci już tego lata - odpowiedział szef UFC Dana White na pytanie o powrót do oktagonu Conora McGregora. Irlandczyk ostatnią walkę stoczył w lipcu 2021 roku.

Conor McGregor po raz ostatni pojawił się w oktagonie w lipcu na galu UFC 264 w Las Vegas. Irlandczyk przegrał wtedy rewanżową walkę z Dustinem Poirierem. Była to już jego druga z rzędu porażka z Amerykaninem, a w sumie już trzecia. Od tamtej pory 34-latek był już łączony z kilkoma rywalami, ale nadal nie wiadomo, kiedy wróci do sportu.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Conor McGregor wróci latem do oktagonu UFC. Czeka go walka mistrzowska?!

Mimo że McGregor przegrał trzy z czterech ostatnich walk w UFC, w dalszym ciągu wzbudza sporo emocji i ma swoje wierne grono fanów na całym świecie. W związku z ostatnimi porażkami Irlandczyk spadł w rankingu wagi lekkiej na 9. miejsce, ale nadal jest przymierzany do wielkich walk. Wszyscy więc z niecierpliwością czekają na jego powrót. Ten utrudniała mu jednak poważna kontuzja, której doznał właśnie w ostatniej walce z Poirierem.

Na temat powrotu Conora McGregora wypowiedział się ostatnio szef UFC Dana White. Amerykanin odpowiedział na pytanie, czy w najbliższym czasie można się spodziewać powrotu Irlandczyka. - Myślę, że tak. Conor robi wszystko, co trzeba ze swoją nogą. Mam nadzieję, że wróci już tego lata - przyznał White w rozmowie z TMZ Sports. 

Nie wiadomo jednak, z kim McGregor miałby się zmierzyć w najbliższej walce. Najprawdopodobniej nie będzie to nikt ze ścisłej czołówki wagi lekkiej. Amerykańskie media wymieniają w tym kontekście przede wszystkim nazwisko obecnego mistrza Charlesa Oliveiry, który sam chętnie zmierzyłby się z Irlandczykiem. Przeciwko temu pomysłowi protestuje jednak pierwszy w kolejności pretendent do walki mistrzowskiej - Justin Gaethje, który według zasad powinien zmierzyć się w najbliższym czasie z Brazylijczykiem w walce o pas.

Urodzony w 1988 roku McGregor może poszczycić się bilansem 22-6. Z ostatnich siedmiu walk przegrał jednak cztery. Poza Poirierem pokonali go także Chabib Nurmagomiedow oraz Nate Diaz.

Więcej o: