Nie żyje były rywal Chalidowa w KSW. Został zamordowany

To jeden z tych newsów, które wolelibyśmy, żeby nigdy nie powstał. Bardzo smutne wieści dobiegają bowiem z Brazylii. Nie żyje Maiquel Falcao, który miał za sobą starty w takich organizacjach, jak UFC, Bellator MMA, czy KSW. Brazylijczyk blisko osiem lat temu walczył z Mamedem Chalidowem

Jak informuje portal Gaucha ZH, około godziny 3:00, Maiquel Falcao (40-20) w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala z licznymi ranami kłutymi brzucha. Brazylijczyka niestety nie udało się uratować. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowym lokalu, w jego rodzinnym mieście – Pelotas. Funkcjonariusze policji aktualnie prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk będzie walczyła w KSW? "Trud i poświęcenie mają swoją cenę"

Falcao przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w 2004 roku i po serii triumfów na lokalnych galach, jego nazwisko stawało się coraz bardziej rozpoznawalne. Do jego sukcesów zdecydowanie można zaliczyć udany występ pod sztandarem UFC, wygrane w Bellator MMA, czy starty w KSW, gdzie walczył ze zmiennym szczęściem, rozstając się z największą, polską organizacją, z bilansem 1-2.

Hertha-Bayern. Lewandowski powiększy swój dorobek bramkowy? Gdzie oglądać mecz? [TRANSMISJA]Bayern chce podebrać kluczowego piłkarza Barcelonie. I to jeszcze w styczniu

Były rywal Chalidowa zamordowany

Falcao zadebiutował w KSW w maju 2014 roku. Brazylijczyk przegrał wtedy przez poddanie w 1. rundzie z Mamedem Chalidowem. Kolejną walkę w największej polskiej organizacji Falcao stoczył w październiku 2015 roku. Na gali w Londynie Brazylijczyk pokonał w 1. rundzie Bretta Coopera. Miesiąc później Falcao również w 1. rundzie przegrał z Azizem Karaoglu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Brazylijczyk czynnie występował do zeszłego roku, jednakże w ostatnich latach jego sportowa kariera – delikatnie mówiąc – nie układała się zbyt dobrze. Przegrał wszystkie pięć minionych pojedynków. Odszedł w wieku 40 lat.

DLOKRStoch wraca do kadry! Zaskakujący zwrot ws. Żyły. Jest skład na PŚ w Willingen

Więcej o sportach walki przeczytasz na portalu Inthecage.pl.

Więcej o: