Szpilka wchodzi do klatki. Hitowa walka z gwiazdą Fame MMA? "Jedyna przepustka"

Artur Szpilka jest "obrażony na boks" i chce spróbować swoich sił w MMA. Czy zawodnik z Wieliczki zmierzy się z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim? - Możliwe. Wydaje mi się, że jestem dla niego jedyną przepustką do ciekawej walki dla ludzi - powiedział Życiński w rozmowie z "Super Expressem".

Artur Szpilka po raz ostatni pojawił się w ringu 30 maja zeszłego roku, gdy już w pierwszej rundzie przegrał przez nokaut z Łukaszem Różańskim. W ciągu niewiele ponad pięciu lat Szpilka stoczył osiem walk, z czego aż cztery przegrał. Co najważniejsze każdy z tych pojedynków był z poważnym rywalem: Deontayem Wilderem, Adamem Kownackim, Dereckiem Chisorą i Różańskim. Sportowiec z Wieliczki zdecydował się porzucić boks i spróbować swoich sił w MMA.

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk będzie walczyła w KSW? "Trud i poświęcenie mają swoją cenę"

"Don Kasjo" nie wyklucza walki z Arturem Szpilką w MMA. "Jestem przepustką"

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński rozmawiał z "Super Expressem" przed pierwszą edycją gali Prime MMA. Zawodnik z Iławy odniósł się do plotek o możliwej walce z Arturem Szpilką w formule MMA. "Biorę pod uwagę taką walkę. Wydaje mi się, że jestem jedyną przepustką dla Szpilki do ciekawej walki dla ludzi. Oczywiście mało skromnie mówiąc, bo ja nigdy nie byłem skromny" - powiedział. Szpilka zaatakował Kasjusza po gali FAME MMA 12 za jego słabe zachowanie wobec Marcina Wrzoska. "Dla mnie to jest krótka piłka. Za takie zachowanie w łeb i tyle. Nie ma gadania. Są jakieś granice tego ubliżania" - stwierdził.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co musi się stać, żeby "Don Kasjo" zawalczył z Arturem Szpilką? "Jak poczuję znów głód walki i zoperuję obydwa łokcie to możliwe, że wtedy tak. Nie wykluczam tego" - dodał Życiński. Być może taka walka odbyłaby się w federacji FAME MMA. Freak-fightowa federacja zapowiedziała specjalną konferencję w niedzielę 23 stycznia, na której właściciele mają ogłosić nowych zawodników czy terminy gal. Być może jednym z nowych zawodników FAME będzie właśnie Artur Szpilka.

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński był niepokonany w FAME MMA do 10. edycji gali. Wtedy sportowiec z Iławy przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Normanem "Storminem" Parke, a protest złożony przez Michała "Boxdela" Barona nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Więcej o: