Hotel stanął w płomieniach! A w środku byli zawodnicy FEN

W nocy z czwartku na piątek wybuchł pożar w hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie mieszkali zawodnicy federacji FEN. Ewakuowano 34 osoby, a dwie trafiły do szpitala.

- W hotelu, w którym spali zawodnicy i pracownicy FEN przed galą, był w nocy pożar. Sytuacja bardzo poważna, wszystkich ewakuowano, wydaje się, że nikomu nic nie stało. Pożar gasiło 19 jednostek straży pożarnej - poinformował na Twitterze Jakub Borowicz, rzecznik prasowy federacji Fight Exclusive Night.

Zobacz wideo "Były dni, że spałam w komórce, bo tata zachlał i nie chciał dać kluczy od domu" [REPORTAŻ]

Później okazało się, że dwie osoby trafiły do szpitala. Jeden z pracowników hotelu, a także Damian Ostęp (3-4), zawodnik FEN. - Oni narażali własne życie, bo ratowali resztę osób, pomagając przy ewakuacji. Później pojechali do szpitala prewencyjnie, by dostać tlen - przyznał Borowicz w rozmowie z Interią.

Marcin NajmanNajman znalazł miasto dla swojej gali. Politycy oburzeni. Burmistrz: Mieszkańcy zyskają

Po czym poinformował na Twittrze, że Ostęp wyszedł ze szpitala, jest zdrowy i zawalczy na sobotniej gali. O tym, jaka była skala pożaru najlepiej świadczą zdjęcia z piątku. Pożar wybuchł około trzeciej w nocy z czwartku na piątek, a gaszenie trwało do piątej rano.

Najważniejsze, że wszyscy są już zdrowi, a gala odbędzie się w sobotę zgodnie z planem. Podczas gali FEN 38 kibice zobaczą 10 pojedynków - zarówno w formule MMA, jak i K-1. W walce wieczoru Michał Andryszak (22-10), były zawodnik KSW, zmierzy się z Evgenyim Golubem (13-10).

DLOCZJoanna Jędrzejczyk już wie, co będzie robiła po karierze w UFC. "To mnie kręci"

Karta walk FEN 38

Walka wieczoru:

120.2 kg: Michał Andryszak (22-10) vs. Evgenyi Golub (13-10)

Golub ma w swoim zawodowym dorobku 14 zwycięstw i wszystkie odniósł przed czasem. W listopadzie 2021 roku pokonał przed poddanie w 2. rundzie Abnadbesuka Hoyayeva, wcześniej przez TKO w premierowej odsłonie rozprawił się z Oybekiem Niyzovem. Hołub dziesięciokrotnie nokautował swoich przeciwników i czterokrotnie ich poddawał. Występ na FEN 38 będzie jego debiutem w organizacji.

Andryszak wygrał w karierze 22 pojedynki, z czego 21 przed czasem i aż 19 skończył w 1. rundach. Andryszak to były pretendent do tytułu mistrzowskiego KSW w kategorii ciężkiej. Idąc po trofeum rozprawił się z takimi rywalami, Jak Fernando Rodrigues Jr. czy Michał Kita.

Pozostałe walki:

  • CW 79 kg: Kamil Kraska (7-1) vs. Tato Primera (17-11)
  • 61.2 kg: Ekaterina Shakalova (6-1) vs. Yulia Kutsenko (6-7) – o pas mistrzowski
  • CW 80 kg: Jacek Jędraszczyk (7-3) vs. Kacper Bróździak (4-2)
  • 70.3 kg: Wojciech Kawa (3-1) vs. Kamil Mosgalik (5-5)
  • CW 68.5 kg: Mateusz Rajewski (2-2) vs. Giorgi Esiava (4-2)
  • K-1 88 kg: Damian Ostęp vs. Michał Grzesiak
  • CW 96 kg: Kamil Wojciechowski (4-0) vs. Kornel Zapadka (9-3)
  • 120.2 kg Semi-Pro: Mateusz Olech vs. Jacek Kujtkowski
  • 70.3 kg Semi-Pro: Igor Terlecki vs. Jakub Owczarek
Więcej o: