Kolejne miasto nie chce gali Najmana. Jednoznaczna odpowiedź prezydenta

- Na pytanie: jeśli nie w Kielcach, to może w Pruszkowie? Moja odpowiedź brzmi: w Pruszkowie zdecydowanie nie - powiedział prezydent Pruszkowa - Paweł Makuch - cytowany przez portal ZPruszkowa.pl To odpowiedź na pytanie Marcina Najmana, czy gala MMA-VIP 4 może odbyć się w tym mieście.

W sobotę odbyła się konferencja prasowa przed galą MMA-VIP 4 - czwartą imprezą założonej przez Marcina Najmana federacji walk celebrytów. Podczas konferencji Najman przedstawił "bossa" federacji. Przy muzyce z "Ojca Chrzestnego" na scenie pojawił się ubrany w smoking zamaskowany mężczyzna. Okazało się, że jest nim dobrze znany były gangster Andrzej Zieliński ps. "Słowik", były lider tzw. "mafii pruszkowskiej", której członkowie w latach 90. zajmowali się przemytem, napadami, wymuszeniami haraczy, handlem narkotykami, porwaniami czy zabójstwami na zlecenie. Za tego rodzaju przestępstwa "Słowik" wiele lat spędził w więzieniu.

Zobacz wideo Fabio Cannavaro chce wykorzystać reprezentację Polski. "Zaczynają się ścigać"

Show Najmana odbiło się szerokim echem w polskich mediach. Również wielu kibiców wyraziło swoje zniesmaczenie tym, że szefem organizacji i jej twarzą został były gangster. Krytyka, jaka spadła na federację Najmana sprawiła, że gala, która miała odbyć się w Kielcach, w tym mieście na pewno się nie odbędzie.

NIerówna walka w Szkocji. Źródło: https://twitter.com/CutTag/status/1479536110023979014Burza po niedorzecznym pojedynku MMA. "Kto pozwolił na tę walkę?"

- To bulwersująca sprawa. Gala, która miałaby się odbyć pod patronatem byłego gangstera, nie powinna i na pewno nie odbędzie się w Kielcach - mówił w rozmowie ze Sport.pl Jarosław Karyś, przewodniczący kieleckiej rady miasta, radny klubu PiS.

"W Pruszkowie zdecydowanie nie "

We wtorek do takich informacji w mediach społecznościowych odniósł się sam Najman. - I jeszcze słowo odnośnie tego, że MOSiR w Kielcach nie podpisze umowy na wynajem hali na MMA-VIP 4, bo pokazał się tam Andrzej Zieliński. Czy wy naprawdę uważacie, że to jest dla nas jakiś kłopot? – zapytał Najman, po czym popukał się palcem w czoło.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W poniedziałek sam Najman w mediach społecznościowych zasugerował, że gala może odbyć się w Pruszkowie. "No cóż… jeżeli nie w Kielcach to może w Pruszkowie MMA-VIP 4 ?" - napisał na Twitterze.

Wiadomo już, że i to miasto ręki do Najmana nie wyciągnie. - Na pytanie: jeśli nie w Kielcach, to może w Pruszkowie? Moja odpowiedź brzmi: w Pruszkowie zdecydowanie nie - powiedział prezydent Pruszkowa - Paweł Makuch - cytowany przez portal ZPruszkowa.pl.

I dodał: - W historii naszego miasta znajdziemy dużo więcej wydarzeń, którymi powinniśmy się szczycić. Te kilka lat związanych z działalnością przestępczą kilku mieszkańców nie jest okresem, którym powinniśmy się chwalić. Zdecydowanie wolę, aby Pruszków kojarzony był z dobrymi wydarzeniami takimi jak np. z dawniejszego okresu - sukcesami klubu koszykarskiego, czy z czasu teraźniejszego - najlepszym miejskim odcinkiem Rajdu Barbórki.

Krzysztof 'Goofy' Górski w barwach Wisła All in! Games Kraków.Nagrody rozdane. Wisła Kraków zdominowała galę ESL Mistrzostw Polski

"Słowik" nie jest jedyną osobą ze światka przestępczego lat 90., która miała pojawić się na gali. Jedną z głównych walk ma być pojedynek Najmana z innymi byłym gangsterem - "Miśkiem" z Nadarzyna. Warto zaznaczyć, że ten - mimo licznych zarzutów - nigdy nie otrzymał wyroku za przynależność lub kierowanie grupą przestępczą.

Więcej o: