Szef FAME MMA uderza w Najmana. "Wydałeś wyrok"

"Chciałeś skopiować Prime, a wydałeś wyrok na swoje dziecko - MMA-VIP" - tak do Marcina Najmana na Twitterze zwrócił się jeden ze współwłaścicieli federacji FAME MMA - Michał "Boxdel" Baron. To kolejny głos krytyki ws. gali MMA-VIP 4.

W sobotę odbyła się konferencja prasowa przed galą MMA-VIP 4 - czwartą imprezą założonej przez Marcina Najmana federacji walk celebrytów. Podczas konferencji Najman przedstawił "bossa" federacji. Przy muzyce z "Ojca Chrzestnego" na scenie pojawił się ubrany w smoking zamaskowany mężczyzna. Okazało się, że jest nim dobrze znany były gangster Andrzej Zieliński ps. "Słowik", były lider tzw. "mafii pruszkowskiej", której członkowie w latach 90. zajmowali się przemytem, napadami, wymuszeniami haraczy, handlem narkotykami, porwaniami czy zabójstwami na zlecenie. Za tego rodzaju przestępstwa "Słowik" wiele lat spędził w więzieniu.

Zobacz wideo Trenerskie gwiazdy odpadają z gry o reprezentację Polski. Faworyt jest tylko jeden [SPORT.PL LIVE #4]

Show Najmana odbiło się szerokim echem w polskich mediach. Również wielu kibiców wyraziło swoje zniesmaczenie tym, że szefem organizacji i jej twarzą został były gangster. Krytyka, jaka spadła na federację Najmana sprawiła, że gala, która miała odbyć się w Kielcach, w tym mieście na pewno się nie odbędzie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- To bulwersująca sprawa. Gala, która miałaby się odbyć pod patronatem byłego gangstera, nie powinna i na pewno nie odbędzie się w Kielcach - mówił w rozmowie ze Sport.pl Jarosław Karyś, przewodniczący kieleckiej rady miasta, radny klubu PiS.

"To robienie szopki!". Były wiceprezes PZPN wybuchł ws. nowego selekcjonera

We wtorek do takich informacji w mediach społecznościowych odniósł się sam Najman. - I jeszcze słowo odnośnie tego, że MOSiR w Kielcach nie podpisze umowy na wynajem hali na MMA-VIP 4, bo pokazał się tam Andrzej Zieliński. Czy wy naprawdę uważacie, że to jest dla nas jakiś kłopot? – zapytał Najman, po czym popukał się palcem w czoło.

"Boxdel" krytykuje Najmana

Na federację Najmana spadają jednak kolejne gromy. Tym razem na krytykę zdecydował się jeden ze współwłaścicieli federacji FAME MMA, Michał "Boxdel" Baron.

Jerzy Dudek ostro o polskich piłkarzach. 'Przydałyby się im gwizdy' Jest jedna polska alternatywa dla Nawałki. Jerzy Dudek wskazał bez wahania. Mało kto o nim mówi

"Najman, śmiać mi się chce, jak na siłę próbujesz zrobić z siebie gościa, którego należy się obawiać przez sesyjki z 'gangsterami' i finalnie dostajesz po pi****e tak, że każda arena w Polsce Ci odmówi wydarzenia. Chciałeś skopiować Prime, a wydałeś wyrok na swoje dziecko - MMA-VIP" - napisał na Twitterze.

"Słowik" nie jest jedyną osobą ze światka przestępczego lat 90., która miała pojawić się na gali. Jedną z głównych walk ma być pojedynek Najmana z innymi byłym gangsterem - "Miśkiem" z Nadarzyna. Warto zaznaczyć, że ten - mimo licznych zarzutów - nigdy nie otrzymał wyroku za przynależność lub kierowanie grupą przestępczą.

Więcej o: