Najman przestawił "bossa" swojej federacji. Jest reakcja Kielc. "To coś obrzydliwego"

Kielce wstępnie wycofują się z podpisania umowy z MMA-VIP - przekazał jeden z radnych miasta, w którym miała się odbyć gala MMA-VIP 4. Powodem decyzji o zaprzestaniu współpracy z federacją Marcina Najmana ma być obecność byłego gangstera "Słowika".

W sobotę w Kielcach odbyła się konferencja prasowa przed galą MMA-VIP 4, na której Marcin Najman przedstawił "bossa" federacji. Przy muzyce z "Ojca Chrzestnego" na scenie pojawił się ubrany w smoking zamaskowany mężczyzna. Okazało się, że jest nim dobrze znany były gangster Andrzej Zieliński ps. "Słowik". 

Zobacz wideo Niesamowita metamorfoza byłego rywala Marcina Najmana. "Udało mi się odbić od dna"

Kooperacja Marcina Najmana ze "Słowikiem" napotkała się z ogromną falą krytyki. Zieliński jest jednym z założycieli gangu pruszkowskiego, którego członkowie zajmowali się przemytem, napadami, wymuszeniami haraczy, handlem narkotykami, porwaniami czy zabójstwami na zlecenie. Poza tym sam "Słowik" spędził w więzieniu wiele lat za najróżniejsze przestępstwa.

Fame MMA zmienia patocelebrytów w sportowców. Fame MMA zmienia patocelebrytów w sportowców. "Właściciele nie mieli tego w planach"

Kielce wycofują się z organizacji gali MMA-VIP. Jednym z powodów jest "Słowik" 

Gala MMA-VIP 4 planowo ma się odbyć 25 lutego w Kielcach, ale miasto prawdopodobnie wycofa się z jej organizacji. Jednym z powodów decyzji ma być właśnie uczestnictwo w niej "Słowika", a także kontrowersje medialne z tym związane.

"Kielce wstępnie wycofują się z podpisania umowy z MMA VIP po mojej interwencji i kontrowersjach medialnych. Współpraca z byłymi gangsterami takimi jak "Słowik" to coś obrzydliwego dlatego dziwie się, że było to rozważane. Planowana kwota za wynajem hali jest również "powalająca"." - przekazał na Twitterze radny miasta Marcin Stępniewski. Na razie nie pojawił się komentarz Marcina Najmana w tej sprawie.

"Słowik" to nie jedyna osoba ze światka przestępczego lat 90., która miała pojawić się na gali. Jedną z głównych walk ma być pojedynek Marcina Najmana z innymi byłym gangsterem Miśkiem z Nadarzyna. Warto zaznaczyć, że ten mimo licznych zarzutów, nigdy nie otrzymał wyroku za przynależność lub kierowanie grupą przestępczą.

Więcej o: