Tomasz Narkun poznał rywala. Hity na gali KSW 66

Choć ostatnia gala KSW 65 odbyła się relatywnie niedawno, już teraz pojawia się coraz więcej informacji na temat kolejnej. Władze organizacji odkrywają coraz więcej kart przed następnym wydarzeniem, podczas którego Tomasz Narkun zmierzy się z Ibrahimem Czużigajewem.

Gala KSW 66 odbędzie się już 15 stycznia w Szczecinie. Jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków niewątpliwie będzie walka, w której Tomasz Narkun zmierzy się z Ibrahimem Czużigajewem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

Zobacz wideo To brzmi jak wyrok! Tak wygląda czaszka Mameda Khalidova! Lekarze tłumaczą operację

Doktorzy Rybicki i Michalik tłumaczą operację Mameda Chalidowa To koniec kariery Chalidowa?. "Jak kopnięcie konia. Czaszka zrobiła się jak skorupka"

Debiutant rywalem Narkuna

Pochodzący z Groznego Czużigajew wystąpi na gali KSW po raz pierwszy. Wcześniej zbierał doświadczenie na galach ACA, ACB i Absolute Championship Berkut. 30-letni Rosjanin kontynuuje dobrą passe sześciu wygranych walk z rzędu.

Po raz ostatni Czużigajew wystąpił we wrześniu tego roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Jewgienija Mijakinkina. Już wcześniej miał okazję walczyć z Polakiem. W 2019 roku niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Piotra Strusa.

Powrót Michała Materli do KSW

Tomasz Narkun jest aktualnym mistrzem KSW wagi półciężkiej. Ostatnią walkę jednak przegrał - w kwietniu tego roku przegrał z posiadaczem pasa wagi ciężkiej Philem De Friesem, który zwyciężył dzięki TKO w 2. rundzie. Pojedynek ten był rewanżem za starcie z 2019 roku, kiedy to górą również był Brytyjczyk, wygrywając wówczas na punkty.

Podczas gali KSW 66 dojdzie do powrotu Michała Materli (30-8), który ostatnie starcie stoczył we wrześniu na gali EFM. Pokonał wówczas na punkty Moise Rimbona. W KSW z kolei po raz ostatni walczył w listopadzie 2020 roku, przegrywając wtedy w pierwszej rundzie z niedawnym pogromcą Mameda Chalidowa Roberto Soldiciem.

Mamed Chalidow przed i po operacji To brzmi jak wyrok. Tak wygląda czaszka Chalidowa. "Ma inną pasję"

Ciekawie zapowiada się również walka Mariana Ziółkowskiego (23-8-1), który zmierzy się z Borysem Mańkowskim (22-8-1). Stawką tego pojedynku będzie pas kategorii lekkiej.

Więcej o: