Dana White zapowiada hitowy pojedynek w UFC. "Największa walka w historii"

Szef organizacji UFC Dana White wypowiedział się na temat pojedynku w kobiecym MMA. Jego zdaniem walka ta będzie "największą w historii organizacji w przypadku walk kobiet", a co więcej ma ona przebić inne najgłośniejsze pojedynki z udziałem między innymi Joanny Jędrzejczyk.

Tak pochlebne słowa Dany White'a sprawiają, że trudno się z nim nie zgodzić. W końcu szef UFC widział wszystkie najgłośniejsze jak dotąd pojedynki zarówno w męskiej, jak i żeńskiej odsłonie. Jego zdaniem jednak dopiero nadejdzie pojedynek, który śmiało będzie można nazwać największym w całej historii.

Zobacz wideo "Były dni, że spałam w komórce, bo tata zachlał i nie chciał dać kluczy od domu" [REPORTAŻ]

Mamed ChalidowWspółwłaściciel KSW pokazał nowe zdjęcie Chalidowa. Wymowny komentarz

White spodziewa się historycznego pojedynku

Dana White przyznał, że "największym starciem, jakie kobiece MMA kiedykolwiek widziało" ma być rewanżowe starcie pomiędzy Julianną Peną a Amandą Nunes. Stawką tego pojedynku ma być pas mistrzowski wagi koguciej.

- Rewanż między Peną a Nunes prawdopodobnie będzie największą walką w historii żeńskiego MMA. Ten rewanż będzie największą walką kobiet w historii. Na ten moment to walka Rousey z Holm jest największa, ale uważam, że rewanż Peny z Nunes zmiażdży tę walkę - przyznał White w rozmowie z ESPN.

Mateusz GamrotŻyciowy sukces Mateusza Gamrota po zwycięstwie w UFC. "Witamy"

Pierwsza walka pomiędzy Julianną Peną a Amandą Nunes odbyła się podczas gali UFC 269. Wówczas sensacyjną zwyciężczynią okazała się skazana na pożarcie Pena, która zadziwiła świat i zdołała poddać faworyzowaną rywalkę. Do tego starcia Nunes była uważana za absolutnie największą gwiazdę kobiecego MMA.

Więcej o: