Życiowy sukces Mateusza Gamrota po zwycięstwie w UFC. "Witamy"

Mateusz Gamrot po trzecim zwycięstwie w tym roku zajmuje najwyższe miejsce w karierze w rankingu UFC wagi lekkiej.

Mateusz Gamrot w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w UFC. Polak pokonał w 2. rundzie Brazylijczyka - Diego Ferreirę. O zwycięstwie Gamrota z 12. zawodnikiem UFC w kategorii lekkiej zdecydowała akcja w drugiej rundzie. Niespełna dwie minuty przed końcem walki Polak obalił przeciwnika i zaatakował zza jego pleców. Gamrot zadał Brazylijczykowi potężny cios kolanem, który całkowicie odebrał jego rywalowi chęć do walki.

Zobacz wideo

Artur Szpilka"Niech bokser nie robi z siebie pajaca" - promotor skomentował decyzję Szpilki

"Witamy w TOP15 rankingu UFC wagi lekkiej"

Mateusz Gamrot odniósł trzecie zwycięstwo w tym roku. Wcześniej pokonał Scotta Holtzmana oraz po zaledwie 65 sekundach walki - Jeremy'ego Stephensa. Kolejne zwycięstwa sprawiły, że były podwójny mistrz KSW awansował w rankingu UFC wagi lekkiej. Polak awansował na dwunaste miejsce, najwyższe w historii. Jeszcze nigdy w karierze nie był w najlepszej "15".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- "Witamy w TOP15 rankingu UFC wagi lekkiej" - napisał Mateusz Gamrot na swoim profilu na Twitterze.

TikToker popycha Jorge Masvidala. Źródło: https://twitter.com/ConOfCombat/status/1472625519577419781TikToker popchnął zawodnika UFC. Szybko doszło do niego, co zrobił

W rankingu UFC wagi lekkiej prowadzi Amerykanin Justin Gaethje. Dwa kolejne miejsca zajmują jego rodacy - drugi jest Dustin Poirier, a trzeci Beneil Dariush. Na czwartej pozycji sklasyfikowany jest Rosjanin Isłam Machaczew.

Więcej o: